Ťapáková: Začíname prinášať informácie, o ktoré majú diváci záujem

Ťapáková: Začíname prinášať informácie, o ktoré majú diváci záujem Markíza

Generálna riaditeľka TV Markíza sa postavila za nového šéfa spravodajstva Henricha Krejču, naopak nepriamo kritizuje jeho predchodcov.

 


Zuzana Ťapáková dnes na svojom verejnom facebookovom profile pochválila spravodajstvo svojej televízie: „Televízne noviny na Markíze včera skončili s väčším počtom divákov ako konkurenčný ťažiskový projekt." Najčastejšie pochvaly na facebooku donedávna adresovala Modrému z neba. Odkedy spravodajstvo zmenilo šéfa, Krejča nahradil Lukáša Dika a Tibora Búzu, pochváli občas aj Televízne noviny. V najnovšom statuse neostala len pri pochvale. Nepriamo skritizovala predchodcov Krejču: „Je treba povedať, že toto je výsledok, ktorý sa nedarilo TN dosiahnuť dlhý čas. Odstup aj od konkurenčného spravodajského programu je stále výraznejší. Váš zvýšený záujem nasvedčuje tomu, že zmeny, ktorými prechádzajú Televízne noviny Markízy pod vedením Heňa Krejču, začínajú prinášať svoje ovocie."

Hoci Televízne noviny za posledné roky zaznamenali postupný pokles sledovanosti, v medziročnom porovnaní sú stále najsledovanejšou reláciou. Napriek tomu Ťapáková napísala status, podľa ktorého ako keby o hlavné správy Markízy doposiaľ záujem nebol: „Začíname prinášať také informácie a takým spôsobom, o ktoré majú diváci záujem. Dobrý signál."
Televízne noviny Markízy mali v nedeľu v komerčnej kategórií 12-54 Share 37,9 percent, v sobotu 37,7 a v piatok 38.9. Všetky tri dni mali väčší podiel ako Noviny JOJ (v nedeľu 32,9%,
 v sobotu 31,2 a v piatok31,5). JOJ však bola v nedeľu lídrom v prime-time aj počas celého dňa, deň pred tým bola prvá v oboch kategóriách Markíza. Včerajší víťaz prime-timu bol program Česko Slovensko má talent so Share 38,6 percent, konkurenčný Súboj titanov na Markíze mal len 22 percent.