Print this page

TA3 dosiahla vysokú sledovanosť aj v novembri Foto: TA3

TA3 si drží trend vysokej sledovanosti televízie a návštevnosti webu TA3.com aj naďalej. Počas novembra si spravodajskú televíziu zaplo denne viac ako 1 milión divákov a denný podiel na trhu bol v priemere takmer 4 %. Počas celého mesiaca bola TA3 viac ako 13 hodín jednotkou na slovenskom televíznom trhu.

Najsledovanejšou reláciou TA3 za november bola premiéra V politike (nedeľa 1.11.), ktorú si zaplo 712 tis. divákov.

Najsledovanejší deň bola takisto nedeľa 1.11., počas ktorej si TA3 zaplo takmer 1 mil. 800 tis. divákov a podiel na trhu bol 6,7 %.

Ďalšie úspešné relácie za november:

Pozrime sa na to - jedno vydanie si v novembri v priemere zaplo 414 tis. divákov
Motoring - priemer vydania 308 tis. divákov
Za oponou - nová relácia (premiéra v sobotu o 20:00), priemer vydania 280 tis. divákov
Showbiz - priemer vydania 204 tis. divákov

Nová relácia Za oponou o zákulisí politiky     Foto: TA3

Výborné výsledky dosiahol v novembri aj web TA3.com. Počet zobrazení medzimesačne stúpol až o 36 % na 17 mil. PV. Počet reálnych užívateľov bol 1 mil. 500 tis. (nárast o 15 %).

Pomoc umelcom

TA3 si uvedomuje zhoršujúcu sa situáciu vo viacerých sektoroch života vzhľadom na pandemické opatrenia. Jednou zo zasiahnutých oblastí je aj kultúra, preto sa TA3 rozhodla pomôcť umelcom prezentovaním ich práce vo vysielaní televízie. Už v októbri sa na obrazovky vrátila relácia Showbiz (premiéra v sobotu o 21:00), ktorá sa niekoľko mesiacov pre pandémiu nevysielala. Od decembra zaraďuje TA3 do vysielania novú reláciu Umenie na TA3 (premiéra každú sobotu o 15:30).

Programová novinka mapuje dianie na poli umenia: divadelné premiéry, koncerty, vernisáže, novinky na knižnom trhu. V každom vydaní prinesie rozhovor „Na kávičke“ so zaujímavou osobnosťou. Tútorom relácie je herec Robo Roth, ktorý jej prepožičal svoj hlas. Reláciou budú sprevádzať moderátorky Katarína Korecká a Simona Frantová. Dramaturgom relácie je Stanislav Hudák. Premiéra relácie Umenie na TA3 je každú sobotu o 15:30.