Televízie dnes zaradili niekoľkohodinové mimoriadne vysielanie (VIDEO)

Televízie dnes zaradili niekoľkohodinové mimoriadne vysielanie (VIDEO)

RTVS, Markíza aj TA3 dnes zmenili program a vysielajú niekoľkohodinové mimoriadne spravodajstvo zo zasadnutia Najvyššieho súdu, na ktorom sa má rozhodnúť, či v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej potvrdí odvolanie prokurátora a vráti prípad prvostupňovému súdu alebo odvolanie zamietne a potvrdí tak nevinu Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej.

RTVS s kontroverznou redaktorkou

Mimoriadne spravodajské štúdio o rozhodnutí Najvyššieho súdu prinesie RTVS v utorok 15. júna od 13.30 do 16.00 h na Jednotke. V prípade, že v tomto čase nepadne verdikt, bude mimoriadne štúdio pokračovať po Správach.

Moderátorom mimoriadneho spravodajského štúdia je Marek Makara, ktorý sa bude zhovárať s hosťami o samotnom prípade, ale aj o aktualitách, ktoré zaznejú priamo v súdnej sieni. V štúdiu privíta napríklad profesorku Luciu Kurilovskú, bývalého vyšetrovateľa Petra Vačoka a ďalších.

Vysielaním budú sprevádzať redaktori Juraj Mikula a Miroslava Ščobíková, ktorá má za sebou už viacero pochybných reportáží, napríklad o smrti Milana Lučanského, či o obhajobe Aleny Zsuzsovej a Mariana Kočnera.

Pripravení sú aj ďalší redaktori Timotej Pisch a Jakub Prok, ktorí budú pred budovou Najvyššieho súdu spovedať rôznych hostí. Proces priblíži aj redaktor Peter Žatko, ktorý sa mu od začiatku venuje z pohľadu trestného práva a dianie priamo v súdnej sieni bude sledovať Barbora Bodáková.

Na Markíze pravidelné vstupy

„Priamo na Najvyššom súde budeme mať až štyroch redaktorov - Zuzanu Ferenčákovú, Adela Ghannama, Michala Hečka a online reportérku Katarínu Kiššovú, ktorí budú divákom a návštevníkom spravodajského portálu TVnoviny.sk prinášať aktuálne reportáže, živé vstupy a rozhovory s hosťami, ako aj politické reakcie,“ povedal Tibor Mattyašovský, šéfredaktor spravodajstva TV Markíza.

Markíza zaradila do vysielania niekoľko Mimoriadnych správ s moderátorkou Danicou Nejedlou. 

O 14:00 na spravodajskom portáli TVnoviny.sk odštartuje živé vysielanie online relácie Na telo PLUS s moderátorom Michalom Kovačičom, ktoré bude taktiež špeciálne venované rozsudku Najvyššieho súdu o vražde Jána Kuciaka. Okomentujú ho jeho spolupracovníci Marek Vagovič a Zuzana Petková a exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.
 
Téma bude dominovať aj vo vysielaní popoludňajších a večerných Televíznych novín o 17:00 a 19:00, ktoré sa jej budú venovať na rozšírenej ploche v reportážach, analýzach, či živých rozhovoroch s hosťami.

Špeciálne štúdio TA3

TA3 vysiela špeciálne Štúdio TA3. Živé vstupy prinášajú redaktori Martin Linhart a Jozef Šivák. Nebudú chýbať rozhovory vo forme dokrútok s p. Zlaticou Kušnírovou, matkou zosnulej Martiny Kušnírovej. Hosťom štúdia bude Eva Mišíková, členka Súdnej rady a bývalá prokurátorka. Moderátorom Štúdia TA3 je Alfonz Šuran.