Slovensko na Eurovízii v roku 2013 nebude

Slovensko na Eurovízii v roku 2013 nebude celestebuckingham.com

Viaceré fanklubové stránky Eurovízie priniesli informáciu, že Slovensko bude na Eurovízii reprezentovať speváčka Celeste Buckingham. Je to fáma.

 

 

„Miláčik Slovenska a hviezda hlasného kalibru, Celeste Buckingham, nás bude reprezentovať na Eurovision Song Contest 2013 vo Švédsku!" píšu fanúšikovia na stránke Eurovisionclubslovakia.blogspot.cz. Informáciu o účasti speváčky z Česko - slovenskej superstar prebrali aj iné portály, napríklad Eurocontest.cz.
Podľa informácií Omédiách.com sa telerozhlas v budúcom roku súťaže nezúčastní, pre Omédiách.com to potvrdil dôveryhodný zdroj z RTVS.

58. ročník súťaže Eurovision Song Contest bude v meste Malmö vo Švédsku, odkiaľ pochádza víťazka posledného ročníka speváčka Loreen. Viaceré krajny už potvrdili účasť a majú naplánované národné kolá - napríklad Švajčiarsko, Albánsko, Litva, Dánsko, Fínsko, Island, Nórsko, Rakúsko, Nemecko, Ukrajina. Vo viacerých krajinách sa ukázalo, že známi umelci sa do súťaže nehrnú.

Niektoré krajiny kvôli nákladom, ale aj kritickým reakciám odbornej verejnosti, súťaž ignorujú. Tri roky po sebe sa nezúčastnila Česká republika, minulý rok odmietlo účasť Poľsko. Slovensko naposledy reprezentoval Miro Šmajda pred ním to boli dvojičky Twiins.

Požiadala som o stanovisko RTVS, zatiaľ sa k Eurovízii nevyjadrili.