Z JOJ odchádza Jana Krescanko Dibáková

Z JOJ odchádza Jana Krescanko Dibáková Foto: Archív J. K. D.

Z televízie JOJ odchádza dlhoročná moderátorka Jana Krescanko Dibáková. Svoj odchod oznámila na sociálnej sieti.

"Vo štvrtok, tak trochu symbolicky, som sa s televíziou Joj definitívne rozlúčila. V dobrom, bez búchania dvier, ale žiadnu inú cestu som už pred sebou nevidela, hoci ma nikto neposielal preč. Inak sa pozerám na dôležitosť politického spravodajstva, ktorého je už vo vysielaní viditeľne menej, na podobu vysielania pred prezidentskými voľbami a perspektívu relácie Na hrane, ktorej som odovzdala kus svojho života," napísala moderátorka.

Ako ďalej píše, pre výpoveď sa nerozhodla zo dňa na deň, hoci prezidentské voľby boli napokon rozhodujúce. "V televízii som strávila 22 rokov svojho života. Aj kovboj ale musí vedieť, kedy odísť, ak vystrieľal celý zásobník možností ako veci meniť... V TV Joj stále pracuje veľa kvalitných ľudí, mojich priateľov a preto je dôležité rozlúčiť sa v dobrom. Ďakujem za obrovskú podporu mnohým kolegom, za možnosť rásť a slobodne pracovať Rolovi Kubinovi a za to, že som dostala unikátnu príležitosť moderovať Na hrane a konfrontovať politikov s ich sľubmi a činmi. Ostro a bez toho, aby sa v štúdiu mohli cítiť pohodlne," napísala Krescanko Dibáková, ktorá sa dlhé roky v spravodajstve JOJ venovala politike a moderovala diskusnú politickú reláciu Na hrane.

Na hrane moderovala od roku 2020, predtým bola dramaturgičkou relácie. Reláciu podľa jej slov nebude moderovať nový moderátor.

Aktualizácia o vyjadrenie televízie: "Jana Krescanko Dibáková bola dlhé roky rešpektovanou politickou moderátorkou a tvárou televízie JOJ. Pre neochotu politikov diskutovať je však formát Na hrane neudržateľný, a tak sa po vzájomných rozhovoroch rozhodla ukončiť svoje pôsobenie v televízii. Ďakujeme za jej pôsobenenie v radoch TV JOJ."

Moderátorka zatiaľ nevie kam pôjde. "Neviem a veľmi si potrebujem oddýchnuť. To je tá najúprimnejšia odpoveď. Ale kovboji to nikdy nevzdávajú…," dodala.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku a na Instagrame