RTVS píše list nahnevaným športovým fanúšikom

RTVS píše list nahnevaným športovým fanúšikom

Viacero hokejových fanúšikov ostalo rozhorčených, že v nedeľu podvečer nebude RTVS na Dvojke vysielať finále slovenskej hokejovej Tipsport Extraligy Nitra verzus Košice.

 

 

V nedeľu 13. apríla dochádza ku kolízii dvoch hokejových podujatí. O 17:00 sa hrá v Nitre tretí zápas finálovej série Slovnaft playoff Tipsport Extraligy (Nitra – Košice) a v rovnakom čase sa v Bratislave začína vystúpenie slovenskej hokejovej reprezentácie v Euro Hockey Challenge 2014 medzi reprezentáciami Slovenska – Ruska.

Vysielať bude prípravný zápas Slovensko – Rusko. RTVS sa rozhodla vysvetliť rozhorčeným fanúšikom situáciu listom na Facebooku.

„Ubezpečujeme Vás, že sme vynaložili maximálne úsilie dostať do priamych prenosov oba tieto dôležité hokejové zápasy s tým, aby sa skončili do 20:00 hod., keď vysielanie Dvojky pokračuje premiérou unikátneho filmového projektu Slovensko 2.0," píše v liste RTVS.

"Pred mesiacom 12. marca o tom RTVS informovala vedenie Prohokeja, riadiaceho orgánu Tipsport Extraligy, spolu s návrhom, aby sa finálový zápas č. 3 začal v Nitre už skôr o 14:30 hod. „Prohokej s týmto návrhom oboznámil všetkých semifinalistov Slovnaft playoff Tipsport Extraligy (HC Košice, HK Nitra, ŠHK 37 Piešťany, HC ´05 b. Bystrica), ktorí návrh jednomyseľne odmietli," píše RTVS.

„Pri tvorbe nášho návrhu sme vychádzali zo skutočnosti, že finálový zápas č. 2 (teraz už vieme, že sa jedná o dvojicu Košice – Nitra) by sa dohral vo štvrtok 10. apríla najneskôr (aj s predĺžením a samostatnými nájazdmi) okolo 20:15 – 20:30 hod. Mužstvá by mali cca 66 hodín na regeneráciu do ďalšieho zápasu. Zvyčajný čas, ktorý v playoff absolvujú medzi zápasom číslo 2 a 3, by sa skrátil o dve a pol hodiny. Zároveň by oba tímy získali o rovnaký čas viac do úseku medzi zápasmi číslo 3 a 4 (4. zápas sa hrá v pondelok 14. apríla o 17:00 hod.). Pochybujeme, že v Nitre, ktorá zaznamenáva v sezóne 2013/2014 najväčší divácky hokejový boom spomedzi všetkých účastníkov Tipsport Extraligy, by nebola ochota divákov a fanúšikov navštíviť nedeľný zápas o dve a pol hodiny skôr," píše RTVS.


„Rozhodnutie uprednostniť do priameho prenosu národný tím je z pohľadu RTVS prirodzené. Je verejným celospoločenským záujmom vysielať prípravný zápas slovenskej hokejovej reprezentácie, niekoľko týždňov pred každoročným športovým vrcholom, akým nepochybne majstrovstvá sveta v hokeji sú. Reprezentačné zápasy už roky patria medzi najsledovanejšie športové prenosy Slovensku o to viac zápasy s takými súpermi akými nepochybne Rusko je," píše RTVS.

V súčasnosti analyzuje technické možnosti, aby počas vysielania reprezentačného zápasu prinášali divákom živé vstupy aj z tretieho zápasu finále playoff Tipsport Extraligy.

Aktualizácia: "Počas reprezentačného hokeja prinesieme zo zápasu Nitra - Košice živé vstupy. Prenos bude vysielať RTVS live na Rádiu Regina," povedal pre Omédiách.com hovorca RTVS Juraj Kadáš.

Po 20 hodine pôjde na dvojke filmový projekt SLOVENSKO 2.0 je prvý a jediný svojho druhu v dejinách súčasnej slovenskej kinematografie. Tvorí ho 10 krátkych 10-minútových filmov rôznych žánrov. Viac o projekte.

 

Unikátny filmový projekt SLOVENSKO 2.0 je prvý a jediný svojho druhu v dejinách súčasnej slovenskej kinematografie. Tvorí ho 10 krátkych 10-minútových filmov rôznych žánrov (hraný film, animovaný film, dokument, experimentálny film, atď.) od špičkových slovenských filmárov,ktorí si získali renomé aj v zahraničí.