STV získala balík práv na MS vo futbale 2014

STV získala balík práv na MS vo futbale 2014

RTVS získala práva na MS vo futbale 2014, kvalifikáciu má CME.

 

 RTVS získala licenčné práva na vysielanie zápasov MS vo futbale v Brazílii (jún 2014), Pohár konfederácií v Brazílii (jún 2013) a práva na odvysielanie 33 magazínov súvisiacich s futbalovými majstrovstvami sveta. Práva na kvalifikáciu telerozhlas nezískal, podľa slov Miku v boji o ne vyhrala CME, ktorá ich zaradila na Dajto. Podobne vlastní práva CME aj na olympijský hokej, o ostatné vysielacie práva na olympiádu RTVS bojuje.

„Sme radi, že sa nám za veľmi výhodných podmienok podarilo získať tieto športové práva, vďaka ktorým uvidia diváci na obrazovkách verejnoprávnej televízie špičkový svetový futbal," povedal programový riaditeľ RTVS Andrej Miklánek.

RTVS získala práva na vysielanie zápasov a najdôležitejších okamihov Ligy majstrov a Európskej ligy UEFA do roku 2015. Mika v lete podpísal zmluvu na práva na európsku ligu UEFA na tri sezóny (2012/13, 2013/14 a 2014/15). Podľa informácií Omédiách.com cena práv sa pohybovala okolo 60-70 tisíc eur za jednu sezónu. 

Liga majstrov UEFA - budú stredajšie zápasy prvého výberu na Jednotke a najdôležitejšie okamihy (zostrihy na Jednotke). Európska liga UEFA – budú programy živých zápasov a najdôležitejšie okamihy na Dvojke.