Mimoriadne vysielanie k voľbám bude mať TA3, RTVS a Markíza

Mimoriadne vysielanie k voľbám bude mať TA3, RTVS a Markíza Reprofoto Markíza

Markíza bude mať len jednu polhodinovú mimoriadnu reláciu. RTVS a TA3 chystajú vysielanie počas oboch dní.

 

 

Volebný večer v RTVS začne s volebnými informáciami v mimoriadnom Žurnáli Rádia Regina v sobotu 15. novembra o 20:00. Od 21:00 až do 22:30 budú v prúdovom vysielaní Rádia Regina pripravené prvé priebežné volebné výsledky.

Prúdové vysielanie s volebnými informáciami bude od 22:35 až do nedeľného rána pokračovať na Rádiu Slovensko.

Rozhlasoví spravodajcovia budú počas noci informovať v rozšírených spravodajských blokoch a budú vstupovať s aktuálnymi informáciami aj do prúdového vysielania.

„Na Jednotke zaradíme v sobotu mimoriadne volebne Správy RTVS hneď po kvalifikačnom futbalovom zápase Slovensko – Macedónsko približne o 23:00 a tiež o 23:55," píše RTVS v tlačovej správe.

V nedeľu 16. novembra ráno o 8:00 začne v Rádiu Slovensko a tiež v Rádiu Regina spoločné volebné štúdio s moderátorom Michalom Katuškom. V Rádiu Regina bude trvať do 9:00, v Rádiu Slovensko do 10:00. Mimoriadne volebné Správy RTVS sa v televízii odvysielajú v nedeľu 16. novembra o 9:00, 13:55 a 16:20 na Jednotke.

Televízia Markíza chystá v nedeľu od 13:00 do 13:30 mimoriadnu reláciu Komunálne voľby. Reláciu budú moderovať Zlatica Puškárová a Michal Kovačič. Hosťami v štúdiu bude Marián Leško a Eduard Chmelár.

Televízia TA3 chystá Špeciál Komunálne voľby ale aj celodenné kontinuálne vysielanie.

Televízia prinesie v sobotu o 20:00 po uzatvorení volebných miestností špecializované štúdio, ktorého moderátormi budú Peter Bielik a Noro Dolinský. Tí prinesú najnovšie informácie o priebežných výsledkoch volieb.

Hosťom štúdia bude predseda Slovenskej asociácie výskumných agentúr a výkonný riaditeľ agentúry AKO Václav Hřích. V nedeľu prinesie TA3 naživo tlačovú konferenciu Štatistického úradu.Výsledkom volieb sa bude venovať od rána.

"Nie, televízia JOJ nechystá žiadnu špeciálnu reláciu. Obom témam sa budeme intenzívne venovať v našich spravodajských reláciách," povedala pre Omédiách.com Miroslava Klempová z JOJ.