Diko vysvetľuje, prečo Správy STV meškali 17 minút

Diko vysvetľuje, prečo Správy STV meškali 17 minút

Namiesto Správ STV visel dlhé minúty oznam o poruche.

 


V Slovenskej televízii zažili dnes večer veľkú pohotovosť, a diváci, očakvajúcí večerné Správy STV, nemilé prekvapenie. Správy STV dnes o 19 hodine nezačali. Skončila sa Predpoveď počasia, po nej blok reklám a po ňom namiesto hlavných správ vysielala STV oznam „Prosím ospravedlňte poruchu." V dolnej lište šiel oznam: "Z technických príčin nevysielame Správy STV."

Správy sa začali až so 17 minútovým meškaním. „S meškaním, ale predsa, vám prinášame správy," oznámila na začiatku moderátorka bez bližšieho vysvetľovania príčin poruchy.

 

Správy STV začali o 19:16:50

 

Vysvetlenie poskytol po skončení správ šéf spravodajstva. "Veľmi sa ospravedlňujeme divákom RTVS za to, že sme nezačali vysielať Správy RTVS načas," povedal pre Omédiách.com riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky Lukáš Diko. V réžii došlo podľa jeho slov k tak zásadnej technickej poruche, že vysielanie nebolo možné. „Ako náhle sa ju podarilo odstrániť, spustili sme vysielanie. Bohužiaľ aj táto situácia je dôkazom dlhodobého zanedbávania investícií do technologického vybavenia spravodajstva RTVS," dodal Diko, podľa ktorého vedenie RTVS považuje spravodajstvo za svoju prioritu. „Preto sa všetky problémy budeme snažiť čo najskôr odstrániť," povedal.