Facebook odstránil video klamstiev Ľuboša Blahu Reprofoto Facebook Ľuboš Blaha

Facebook odstránil video klamstiev Ľuboša Blahu

Mediálny holding Penty bude mať nové posily

Do News and Media Holdingu, ktorý riadi médiá v portfóliu Penty, by v krátkom čase mali prísť ďalší manažéri, ktorí pôsobili aj v médiách.

 


Na čele mediálneho domu finančnej skupiny je niekoľko týždňov Peter Mertus, bývalý generálny riaditeľ vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovensko.

 

Igor RačickýZ rovnakého vydavateľstva by podľa informácií Omédiách.com mali v blízkom čase do holdingu prísť Igor Račický, ktorý je v súčasnosti v manažmente Ringier Axel Springer Slovensko na pozícii vedúceho distribúcie. Račický pôsobil v minulosti v spoločnostiach Pepsi Cola a Pivovar Šariš ako manažér distribúcie a logistiky. V spoločnosti Ringier Axel Springer je od roku 2005.

 

Igor MartonZ Ringieru by mal prísť aj ďalší manažér Igor Marton, ktorý je vedúcim výroby vydavateľstva. Niekoľko rokov ako vedúci technológ v Polygrafických závodoch. V Ringier Axel Springer Slovakia je od roku 1996.

 

Novým finančným riaditeľom holdingu by mal byť Marian Koreň, ktorý je finančným riaditeľom v ProCare.

Do mediálneho holdingu Penty nastupuje od marca Jindřich Staněk, ktorý bol doposiaľ marketingový riaditeľ Azetu. Na starosti bude mať marketing. V minulosti bol marketingovým šéfom vo Forze a rádiu Okey.

"Hlavnou úlohou Petra Mertusa je vybudovať holdingový manažérsky tím a v nasledujúcich mesiacoch pripraviť dlhodobú stratégiu jednotlivých mediálnych centier a ich mediálnych produktov. Zároveň sa bude Peter Mertus, v spolupráci s investičnou skupinou Penta, podieľať aj na príprave a následnom riadení ďalších potenciálnych mediálnych aktivít," povedal pri nástupe Mertusa koncom minulého roka pre Omédiách.com hovorca Penty Martin Danko, ktorý je už tiež vo vedení holdingu.

Foto: Ringier A.S.