Lidové noviny majú nového šéfredaktora

Lidové noviny majú nového šéfredaktora Ilustr. foto Lidovky

Novým šéfredaktorem deníku Lidové noviny je ode dneška dosavadní šéfeditor Petr Bušta. Nahradil Istvána Léka, který na funkci rezignoval ze zdravotních důvodů.

Bude ale v Lidových novinách i nadále působit jako seniorní reportér. Na pozici ředitele redakce zůstává Veselin Vačkov. Oznámilo to dnes vydavatelství Mafra, které patří do holdingu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Nový šéfredaktor působí ve vedení mediálních projektů 25 let, mimo jiné byl zástupcem šéfredaktora časopisu Týden či zástupcem šéfredaktora týdeníku Euro, osmým rokem je šéfeditorem Lidových novin.

"Děkuji Istvánovi Léko za dlouholeté úspěšné vedení Lidových novin a vítám, že se rozhodl svými schopnostmi a zkušenostmi dále přispívat ke kvalitnímu obsahu novin i webu Lidovky.cz. Za důležité považuji, že na jeho práci naváže jeho dlouholetý spolupracovník Petr Bušta, novinář s rozsáhlou zkušeností z řízení tiskových i internetových médií, který utvoří tandem s ředitelem redakce Veselinem Vačkovem," uvedl předseda představenstva Mafry Štěpán Košík.

Lidové noviny jsou nejstarším českým deníkem založeným roku 1893. V současné podobě nabízejí kromě kompletního zpravodajství a názorové rubriky řadu příloh a také magazíny Pátek a Esprit. Deník měl loni v polovině roku průměrně 177.000 čtenářů na vydání a prodaný náklad 26.000 výtisků. Zpravodajský web Lidovky.cz v loňském roce opakovaně překonal hranici dvou milionů unikátních uživatelů měsíčně.