SND informuje o úmrtí mladej herečky Moniky Potokárovej (VIDEO)

SND informuje o úmrtí mladej herečky Moniky Potokárovej (VIDEO) Foto: SND

Vedenie Slovenského národného divadla oznámilo úmrtie poprednej mladej herečky členky Činohry SND Moniky Potokárovej.

"Náhle nás opustila dnes 25. novembra 2019. V Monika Potokárovej stráca naša kultúra a umenie jednu z najtalentovanejších predstaviteliek mladej hereckej generácie," píše SND.

Talentovaná herečka minulý týždeň spievala piesne Marty Kubišovej na odovzdávaní cien Biela vrana.

Monika Potokárová hosťovala vo viacerých divadlách, televízii, či filme, patrila k najobsadzovanejším herečkám činoherného súboru SND, momentálne mala v repertoári v SND 12 postáv, okrem vyššie spomínaných účinkovala v inscenáciách Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch, Mercedes Benz, Rodáci, Cudzô, Rivers of Babylon, Ruské denníky, Vedľajšie účinky, Fyzici...

Odporúčame aj: Talkshow so zosnulou herečkou Monikou Potokárovou zmizla z archívu RTVS aj upútaviek

Monika Potokárová sa narodila 30. júna 1992 v Prešove. Vyštudovala herectvo na Konzervatóriu v Bratislave, navštevovala ročník pantomímy na pražskej HAMU a absolvovala herectvo na VŠMU v Bratislave. Už počas štúdiá hosťovala v Činohre SND, ktorej členkou sa stala v októbri 2016.

V roku 2017 získala Prémiu Literárneho fondu za postavu Moniky v inscenácii hry Zo života ľudstva, v roku 2018 Cenu Dosky za mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla za spevácky výkon v inscenácii Kabaret normalizácia alebo Modlitba za Martu a v tom istom roku Výročnú cenu Literárneho fondu za postavu They v inscenácii hry Hedda Gablerová, s prihliadnutím k postave Antigony v rovnomennej inscenácii a postave Nataše Rostovej v inscenácii dramatizácie románu Vojna a mier.

Odporúčame aj: RTVS v súvislosti s úmrtím mladej herečky mení program (VIDEO)

O poslednej rozlúčke bude SND informovať.