365.bank spúšťa novinku. Vďaka nej si možno rýchlejšie rozdeliť platbu za spoločný účet

365.bank spúšťa novinku. Vďaka nej si možno rýchlejšie rozdeliť platbu za spoločný účet Ilustr.foto: 365.bank

365.bank aktualizovala svoju mobilnú aplikáciu o novinku, ktorá každému uľahčí platenie. Vďaka funkcii „rozdeliť platbu“ a „vypýtať peniaze“ sa môžu klienti banky jednoducho, pohodlne a na pár klikov vyrovnať so svojimi priateľmi za spoločný obed, večeru alebo iný výdavok. Funkcionalita sa dá využívať aj v prípade, že rozdeľujú platbu na účet do inej banky.

„Nové technológie v oblasti platenia si získavajú čoraz väčšiu obľubu. Preto popri platení mobilom a hodinkami spúšťame ďalšiu funkcionalitu, ktorá uľahčí klientovi jeho daily banking. Tentokrát ide o jednoduché a rýchle rozdelenie platby medzi priateľov za spoločný účet alebo iný výdavok. Týmto krokom reflektujeme životný štýl nášho klienta, ktorý je aktívny a svoje financie manažuje v mobile,“ uvádza Marek Šupa, CEO 365.bank.

Funkciu „rozdeliť platbu“ použije klient v prípade, že zaplatil za spoločný účet platobnou kartou. V histórii transakcií vyberie platbu a rozdelí ju medzi vybrané kontakty uložené v mobile. Pri platbe v hotovosti vyberie možnosť „vypýtať peniaze“ a postupuje analogicky.

 

Každý adresát dostane notifikáciu s výškou sumy a s číslom účtu, na ktorý ju má uhradiť. Klientom 365 príde push notifikácia, ktorá ich nasmeruje do mobilnej aplikácie s vopred vyplneným platobným príkazom. Pokiaľ klient rozdeľuje platbu na účet vedený v inej banke, dostane jej adresát SMS notifikáciu, prostredníctvom ktorej skopíruje IBAN a cez mobile banking alebo internet banking svojej banky pošle príslušnú sumu peňazí.

 

Po rozdelení platby môže klient v histórii transakcií sledovať, kto mu už účet vyrovnal a na koho ešte čaká. „Dlžníkom“ sa môže na pár klikov jednoducho pripomenúť. Protistrana pritom môže platbu aj odmietnuť. Napríklad, ak sa bude chcieť vyrovnať inak alebo uprednostní hotovosť. V tomto prípade dostane klient notifikáciu o zamietnutí spolu s uvedením dôvodu.

 

Nová funkcionalita nielen uľahčuje posielanie peňazí, ale navyše celý proces aj sprehľadňuje. Vďaka mobilnej aplikácii tak bude mať klient väčší poriadok vo svojich financiách a tým aj lepší prehľad o svojich výdavkoch.