Pozor na podvodné SMS a e-maily rozposielané v mene Slovenskej pošty

Pozor na podvodné SMS a e-maily rozposielané v mene Slovenskej pošty

Opäť sa šíria podvodné správy a SMS, ktoré zneužívajú meno a značku Slovenskej pošty ale aj rôzne zásielkové služby, aby z neopatrných zákazníkov získali peniaze.

V prípade Slovenskej pošty odosielateľ používa zdeformované logo Slovenskej pošty a od adresátov pýta poplatok za doručenie zásielky. "Ich odosielateľom nie je Slovenská pošta, a preto by ste nemali na takéto maily reagovať. Ide o podvod, kde je zneužité meno Slovenskej pošty, preto sa Slovenská pošta obrátila na orgány činné v trestnom konaní," upozorňuje Slovenská pošta.

Že ide o podvod možno rozpoznať podľa viacerých faktorov:

Slovenská pošta nikdy nepýta prostredníctvom e-mailov peniaze. Za zásielku zaplatí klient buď pri objednávaní tovaru, teda priamo eshopu, alebo na dobierku, teda pri prevzatí zásielky – a to hotovosťou alebo kartou. Adresát zaplatí za zásielku kuriérovi, pri priehradke na pobočke alebo v BalíkoBOXe.

Slovenská pošta uvádza vo svojich e-mailoch ako trackovacie číslo podacie číslo zásielky, ktoré pozostáva z prefixu (2 písmena), 9 čísel a sufixu (2 písmená na konci, ktoré označujú kód krajiny) Príklad: EB 101809415 SK

V prípade, ak adresát dostane mail, odporúčame vždy kontrolovať aj odosielaciu adresu, a aby na podozrivé e-maily nereagoval, obzvlášť, ak od neho žiadajú peniaze.

V prípade, že ste na tieto podvodné maily už zareagovali a uhradili požadovanú sumu, čím Vám bola spôsobená škoda, odporúčame Vám obrátiť sa na orgány činné v trestnom konaní.

Odporúčame nikdy neklikať na žiadny link v podozrivých mailoch.

Ukážka, ako môže podvodný e-mail/SMS vyzerať:

__________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

Že ide o podvod, rozoznáte aj podľa nepravdivých údajov uvedených v podvodnom maile: zákaznícka podpora SP nefunguje 24 hodín a telefónne číslo na ZC je 0850 122 413 a nie 0850 192 413.

Slovenská pošta tiež neposkytuje službu platobnej brány a akékoľvek poslané peniaze cez akúkoľvek službu, či banku vždy jednoducho prídu. Nie je potrebné platbu prijimať zadávaním akýchkoľvek údajov.