Slávny Michelangelo v luxusnom vydaní

Slávny Michelangelo v luxusnom vydaní Foto: Ikar

„Som taký nadšenec Michelangelovho diela, že ani príroda ma po ňom už neuspokojí, keďže ju nemôžem vnímať očami veľkými ako tie jeho," povedal kedysi slávny Johann Wolfgang von Goethe. A zdá sa, že podobných nadšencov je medzi Slovákmi naozaj veľa.

Na slovenskom knižnom trhu vyšla úžasná exkluzívna publikácia, ktorá môže byť ozdobou vašej knižnice. Luxusná kniha Dokonalý Michelangelo v limitovanom náklade 300 očíslovaných kusov, pričom viac ako polovica pomerne drahej knihy je už vypredaná. A to sa oficiálne začala predávať len prednedávnom...
Ručne viazaná kniha zaujme nielen výrečnosťou, obrazovou výpravnosťou, ale aj originálnym pohľadom na rozličné objavy.

Exkluzívny obal

Vnútorná väzba knihy Dokonalý Michelangelo je šitá bavlnenou niťou, spevnená plátenným kapitálikom a šiestimi väzmi na koženom chrbte puzdra, s razbou zhotovenou zlatom za tepla. Na vnútornej strane väzby je použitý ručne opracovaný a korkom vyhladený pergamen, podľa postupov zo 16. storočia.
Na kvalitnom pergamene nájdete aj 16 strán reprodukcií Michelangelových diel.

Komplet publikácie Dokonalý Michelangelo zahŕňa:

• exkluzívnu knihu v puzdre
• plagát s fotografiou plastiky Úsvit, mramor,
• plagát s reprodukciou Anjelov so symbolmi utrpenia z fresky Posledného súdu,
• ručne vyrobenú a číslovanú umeleckú sieťotlač, ktorá predstavuje portrét Michelangela na mramorovom reliéfe. Ide pravdepodobne o autoportrét pochádzajúci zo súkromnej zbierky, okolo r. 1545
• mincu s portrétom Michelangela
• rukavice
• dekrét o vlastníctve.

Dokonalý Michelangelo je dostupný iba na www.luxusnakniznica.sk. S cenou 990 EUR je to publikácia určená menšiemu počtu slovenských zberateľov a milovníkov umenia, či literatúry.
Autor Piety v bazilike svätého Petra, gigantického Dávida vytesaného z jedného bloku mramoru vo Florencii či fresiek v Sixtínskej kaplnke udivoval svet pred 500 rokmi.
A udivuje ho aj dnes.

Renesančný génius Michelangelo Buonarotti sa dostal do unikátnej knihy Dokonalý Michelangelo.

Pozrite si VIDEO reportáž z uvedenia knihy:

Milan Buno, literárny publicista