Slovenské pivovary rozbiehajú iniciatívu na pomoc reštauráciám a pivárňam #PodporSvojPub

Slovenské pivovary rozbiehajú iniciatívu na pomoc reštauráciám a pivárňam #PodporSvojPub

Podporiť obľúbenú prevádzku môžu aj zákazníci.

Viac ako 90% gastro prevádzok na Slovensku je už štvrtý týždeň zavretých z dôvodu „korona“ bezpečnostných opatrení. Okamžitá strata príjmov a tržieb dostala podniky v oblasti reštauračných a ubytovacích služieb do ťažkej ekonomickej, až likvidačnej situácie.

Slovenské združenie výrobcov piva a sladu spojilo pivovary, ďalších výrobcov a dodávateľov pre gastro sektor a zákazníkov v iniciatíve #PodporSvojPub, aby zatvoreným podnikom poskytlo okamžitú finančnú pomoc.

„Naše členské pivovary spojili svoje sily a  pod hlavičkou združenia spúšťajú online iniciatívu #PodporSvojPub. Už sa k nám pridávajú aj ďalší dodávatelia do gastro segmentu, aby spoločne vyzvali verných zákazníkov k podpore svojich obľúbených reštaurácií, krčiem a ďalších podnikov, ktoré dnes bojujú o prežitie,“ vysvetľuje zámer iniciatívy Jana Shepperd, prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu.

Pred sviatkami bola spustená registrácia prevádzok. Len za pár dní, počas veľkonočných sviatkov, sa už zaregistrovalo takmer 200 prevádzok a ďalšie budú pribúdať.

„Dnes štartujeme fázu, kedy sa môžu zapojiť všetci zákazníci a podporiť svoj obľúbený podnik kúpou poukazu, ktorú využijú na konzumáciu po jeho opätovnom otvorení. Avšak podniku pomôžu už teraz,“ spresňuje Jana Shepperd: „Prevádzky totiž dostanú financie z poukazov ešte počas obdobia karantény. Vyplácané im budú v plnej výške zakúpených poukážok dvakrát za mesiac, až do skončenia obdobia, dokedy musia byť kvôli nariadeniu vlády uzatvorené. Prvé platby budú zasielané na účet podnikov koncom apríla.“

Princíp podpory je jednoduchý. Na webovej stránke www.podporsvojpub.sk sa môžu bezplatne zaregistrovať firmy a podniky poskytujúce gastro služby na Slovensku. Zaregistrované prevádzky sa zobrazia na webe iniciatívy v zozname podnikov, z ktorých si môže zákazník vybrať svoju obľúbenú a podporiť ju online kúpou poukazu v hodnote 5 €, 10 €, 20 €, 35 € a 50 €.

Iniciatívu #PodporSvojPub, okrem členských pivovarov združenia - HEINEKEN Slovensko, Plzeňský Prazdroj Slovensko a Pivovar Steiger – už medzičasom podporujú ďalší významní výrobcovia dodávatelia do gastro segmentu, konkrétne BUDIŠ, Kofola, Mattoni 1873, Staropramen – Slovakia, ST. NICOLAUS. Garanciu nad projektom zároveň prebrali aj sektorové združenia: Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska a Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd. „Vítame každého partnera, ktorý sa chce zapojiť do iniciatívy nielen finančnou čiastkou, ale aj personálnymi, reklamnými a ďalšími kapacitami,“ dodáva Jana Shepperd.

Prísne korona opatrenia štátu sa dotkli 100 % hotelov a 90 % stravovacích zariadení. Podľa aktuálnych informácií Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska dopad na sektor bude hrozivý – očakáva sa viac ako 50 percentný medziročný prepad tržieb, v objeme približne 560 mil. €, pričom ohrozených je viac ako 60 % pracovných miest, čo v konkrétnych číslach znamená takmer 68 000 zamestnaných ľudí.

Iniciatíva vznikla na pôde združenia, ktoré ju celé organizačne zastrešuje. Jej spustenie a trvanie je podporené digital, ATL a PR komunikačnou kampaňou zacielenou hlavne na zákazníkov a začína sa
dnes.

VIZITKA KAMPANE:
Názov: #PodporSvojPub
Zadávateľ a realizátor iniciatívy: Slovenské združenie výrobcov piva a sladu
Kreatívna a digital agentúra: House of Ukulele
Creative Director: Daniela Grečnerová
Account manager: Martina Ďurčeková
PR agentúra: 1st CLASS AGENCY
Prvý pro bono medialny priestor poskytli: HEINEKEN Slovensko, Plzeňský Prazdroj Slovensko

Najnovšie