IKEA spustila Garantovaný odkup detského nábytku

IKEA spustila Garantovaný odkup detského nábytku Foto: Ikea

IKEA spustila novú službu s názvom Garantovaný odkup použitého detského nábytku je určená pre členov IKEA Family, ktorí už nebudú vybraný kus nábytku potrebovať a rozhodnú sa ho vrátiť späť do IKEA za vopred stanovenú cenu. Služba na Slovensku funguje od októbra 2021.

IKEA spustila službu Garantovaný odkup detského nábytku, vďaka ktorej dá detskému nábytku druhú šancu. "Z interných dát vieme, že takmer každý druhý Slovák sa zaujíma o udržateľnosť. Zároveň vnímame, že pandémia koronavírusu ovplyvňuje aj to, ako ľudia peniaze míňajú. Rastie ich záujem o to, aby im nábytok vydržal čo najdlhšie " vysvetľuje Eva Malá Beluská, manažérka IKEA pre rozvoj podnikania a transformácie.

Napríklad pri odpredaní detského nábytku do jedného roka od jeho zakúpenia dostane zákazník približne 60% pôvodnej ceny. IKEA použitý nábytok za túto cenu opäť predá ďalším zákazníkom.

Spustenie služby je ďalším posunom v oblasti cirkulárnych služieb. IKEA počas roka predstavila vo svojich obchodných domoch v regióne CZHUSK aj špeciálne formáty s názvom Circular hub, v ktorých predáva rozbalený, mierne poškodený či použitý nábytok za nižšiu cenu. Zákazníkom ponúka aj nástroje na opravu, náhradné diely a tipy, ako predĺžiť životnosť nábytku. IKEA tiež ponúka zákazníkom drobné náhradné a montážne diely zadarmo s dopravou až domov.

Najnovšie