Wolt otvára na Slovensku prvé Wolt Markety

Wolt otvára na Slovensku prvé Wolt Markety Foto: Wolt

Po spustení konceptu Wolt Marketov v zahraničí a nedávno i v susednom Česku, otvára technologický startup Wolt svoj prvý Wolt Market aj na Slovensku. Koncept Wolt Marketu patrí medzi online supermarkety s expresnou donáškou a je alternatívou ku klasickému nakupovaniu potravín. 

„Podľa nášho prieskumu trávia Slováci nákupom potravín prevažne jednu až tri hodiny týždenne. Wolt Market ponúka príležitosť, ako si tento čas podstatne skrátiť a využiť ho iným spôsobom,” hovorí Jana Trnovská, riaditeľka Wolt Marketu pre Slovensko a Českú republiku.

Nákup vo Wolt Markete je iný ako v bežnom obchode - nie je možné doň vstúpiť. Umožňuje zákazníkom jednoduchý nákup na jednom mieste, navyše z pohodlia domova, priamo v aplikácii.

Prvý Wolt Market bude v Bratislave prostredníctvom partnerských kuriérov Woltu rozvážať potraviny z Pionierskej ulice. Čoskoro sa k nemu pridá v hlavnom meste aj druhý, situovaný v Petržalke. Oba obchody tak pokryjú rozvozom prevažnú časť Bratislavy, konkrétne oblasti Staré Mesto, Nové Mesto, Ružinov, Petržalka, Karlova Ves, Rača, Vrakuňa, ako aj časť Dúbravky a Podunajských Biskupíc. Po hlavnom meste bude nasledovať otvorenie Wolt Marketov aj v ďalších slovenských mestách.

Ako vyzerá proces objednania? Jana Trnovská FOTO: Wolt

Najskôr zákazník urobí objednávku priamo v aplikácii alebo na webstránke Woltu, ktorú následne príjme pracovník vo Wolt Markete. Kompletná príprava a zabalenie objednávky trvá v priemere 4 minúty, pričom menšie objednávky môžu byť vybavené aj do 30 sekúnd.  Pripravený nákup následne vyzdvihne kuriér Woltu a dovezie zákazníkovi, ku ktorému príde do 30 minút od objednávky.
  
„Prevádzky Wolt Marketu budú každý deň cez aplikáciu Wolt poskytovať rozvoz potravín, vrátane čerstvej zeleniny, ovocia, pečiva, ako aj drogérie, chovateľských potrieb či Covid testov a iného tovaru základnej a sezónnej potreby. Okrem bežne známych produktov ponúkne Wolt Market aj výrobky z lokálnych fariem, či hotové balíčky potravín spolu s receptami a mnoho ďalšieho,“ avizuje spoločnosť v tlačovej správe.
 
Celkovú ponuku Wolt Marketu tvorí zhruba 2 000 produktov značiek ako napríklad Tauris, Alpro, Tami, Rajo, Sedita, Starbucks, Moet, Zlatý Bažant, Curaprox a podobne, ktoré si zákazníci môžu objednať z jedného miesta. Sieť avizuje aj výrobky od lokálnych výrobcov ako Cisárov pekár, Mäsovýroba Gašparík, Biomila, Slowlandia, Pekáreň Harmónia, Chateau Topolčianky, Repa Winery, Pivovar Eliáš a niekoľko lokálnych fariem ako napríklad NaturFarm, Farma Turová, Mangalica Farma. „Sortiment budeme každý týždeň rozširovať na základe spätnej väzby od zákazníkov. Víziou Wolt Marketu je ponúkať nielen kvalitné potraviny, ale takmer čokoľvek, čo si zákazníci budú priať mať do 30 minút. Samozrejme, vo Wolt Markete myslíme aj na zákazníkov, ktorí vyhľadávajú vegánske, bezlaktózové alebo bezlepkové potraviny,“ hovorí Jana Trnovská. 

Minimálna výška nákupu z Wolt Marketu je stanovená na 6 EUR. Prvé 2 týždne od otvorenia bude donáška pre všetkých v rámci doručovacej oblasti zadarmo. Neskôr bude cena doručenia začínať od 1,49 EUR.  Zákazníci z nákupu navyše získajú 20-percentný cashback, ktorý môžu použiť na ďalší nákup.   

Najnovšie