STVR bez uvedenia dôvodu prepustila dlhoročného redaktora Borisa Kršňáka, ktorého poslucháči poznajú roky ako zahraničného spravodajcu Slovenského rozhlasu z Prahy. Pre STVR (predtým RTVS či Slovenský rozhlas) pracoval takmer 30 rokov.
"Končím na poste zahraničného spravodajcu v Prahe. STVR mi po 18-tich rokoch spolupráce vypovedalo zmluvu bez varovania, okamžite a, samozrejme, bez zdôvodonenia. Aj keď, ja si ho viem domyslieť," komentoval náhle rozhodnutie vedenia Boris Kršňák.
Zahraničného spravodajcu robil vyše 18 rokov a ďalších 10 rokov pôsobil v Rádiu Regina na výkonných i riadiacich postoch. "Takmer 30 rokov práce im nestálo ani za poďakovanie. Nakoniec, predpokladám, že títo služobníci moci bez pamäti ani netušia, že som tam pracoval 28 rokov. Nemajú odkiaľ, sú noví, bez skúseností, ale s mocou vyhadzovať druhých," dodal dlhoročný redaktor.
Dôvody náhleho rozhodnutia sme sa nedozvedeli ani my: "STVR z dôvodu potreby ochrany osobných údajov nekomentuje individuálne zmluvné vzťahy s fyzickými osobami. Plnenia realizované do ukončenia zmluvného vzťahu sa štandardne vysporiadajú podľa pôvodne dohodnutých zmluvných podmienok," napísala Andrea Pivarčiová poverená vedením Sekcie marketingu a komunikácie STVR.
Kršňák je presvedčený, že to súvisí s tým, že vyjadril nesúhlas s tým, ako bol vedený rozhovor moderátora Sobotných dialógov s Robertom Ficom. Má "pocit blízky istote", že výpoveď bola aktom pomsty za to, že sa podpísal pod nesúhlas s moderovaním Sobotných dialógov. "Forma, ktorou to urobili, mi naznačuje, že súčasné vedenie STV skôr zaujíma, čo si o nich myslia súčasní mocní a chcú sa zapáčiť im a nezaujíma ich, čo si o nich myslia poslucháči a diváci, pre ktorých my tú službu robíme," reagoval Kršňák v rozhovore pre denník SME.
Ako ďalej hovorí, politické tlaky v Slovenskom rozhlase zažil niekoľkokrát, prvýkrát za Mečiara, druhýkrát za tretej Ficovej vlády. "Paradoxne, neboli to tlaky zo strany Smeru, ale boli to tlaky zo Slovenskej národnej strany. Boli to tlaky cez niektorých ľudí, ktorí mali eminentný záujem, keď bol Andrej Danko v Prahe alebo keď sa diala v Prahe nejaká akcia blízka SNS, aby som na tom pracoval," spomína v rozhovore pre SME. Ako ďalší príklad uvádza, že keď bola predvolebná kampaň do Európskeho parlamentu, "tlačili ma ísť urobiť stretnutie s novinármi Andreja Babiša s jedným zo slovenských spisovateľov. Vyslovene som to odmietol a vysvetlil, že je kampaň. Babiš je v kampani a odmietam to robiť. Stalo sa, že si to objednali u niekoho iného a v televízii to bolo."