Televízia Nova prinesie 5 nových seriálov

Televize Nova v první polovině příštího roku nabídne pět seriálových premiér. Kromě premiérových dílů Specialistů nebo druhé řady Odznaku Vysočina uvede původní seriál Zlatá labuť nebo rodinný seriál Jedna rodina. Na obrazovky zamíří také komediální krimi Případy mimořádné Marty s Tatianou Dykovou. Novináře o tom dnes informovala ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská.

Zlatá labuť zavede diváky do interiérů stejnojmenného obchodního domu, kde se spojí osudy obyčejných lidí se společenskou smetánkou předválečného Československa. Jedná se o první dobový seriál v produkci Novy.

"Na začátku toho nápadu bylo slovo 'poprvé'. Protože poprvé byl v Československu otevřen obchodní dům. Poprvé se stalo, že mohli klienti přijít na jedno místo, a tam chodit mezi poschodími, jezdit eskalátory... Bylo to poprvé pro majitele i prodavačky. Zároveň jsme byli poprvé v situaci, kdy cizí armáda anektovala naše území," řekl ČTK ředitel vývoje obsahu TV Nova a Voyo Michal Reitler. "Nevyprávíme však příběh obchodního domu Bílá labuť, o něm vzniká jiný dokument, Zlatá labuť je příběhem jiných lidí," dodal.

V seriálu se pod režijním vedením Braňa Holička a Bisera A. Arichteva představí například Marta Dancingerová, Vojtěch Vodochodský, Beata Kaňoková spolu s Petrem Kostkou, Danielou Kolářovou, Svatoplukem Skopalem nebo Tomášem Töpferem.

Rodinný komediální seriál Jedna rodina bude vyprávět příběhy tří rodin svedených dohromady nejen střídavou péčí o své potomky. Dotkne se témat jako je čerstvé mateřství a nejistoty s ním spojené, vícegenerační bydlení, nebo rodičovské trable s teenagery. V hlavních rolích se objeví Jana Paulová, Pavel Zedníček, Tereza Kostková, Filip Blažek, Tomáš Jeřábek nebo Berenika Kohoutová. Režisérem byl Dan Wlodarczyk, který na sebe upozornil úspěšnou minisérii Jitřní záře.

Premiérovými epizodami se vrátí kriminální seriál Odznak Vysočina. I v druhé řadě se diváci setkají s pěticí vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová). Tentokrát jsou jednotlivé epizody inspirovány skutečnými kriminálními případy. V režii Marka Najbrta a Andyho Fehu v seriálu hrají Michal Suchánek, Martin Hofmann, Patrik Děrgel, Pavel Řezníček, Pavel Batěk, Martina Jindrová a další.

Také kriminální seriál Specialisté nabídne novou řadu. Po šesti letech se v ní vracejí David Prachař jako nadřízený majora Strouhala (Martin Dejdar) a Zuzana Kajnarová v roli kapitánky Zuzany Koutné, za svobodna Májové. Spolu s nimi se objeví nová postava, kterou ztvární Marek Lambora. Nový seriál Případy mimořádné Marty nabídne detektivní žánr s komediálním nadhledem. V hlavní roli se představí Tatiana Dyková jako svobodná matka tří dětí Marta, které sekunduje Roman Zach v roli suchopárného kapitána Kreinera.

Nejsledovanější televizní skupinou byla loni Česká televize. Mezi diváky staršími 15 let získala podíl přes 32 procent. Konkurenční Nova ovládla mladší diváckou skupinu mezi 15 a 54 lety s podílem 33 procent. Prima byla v obou diváckých skupinách třetí s podílem 25, respektive 23 procent. Vyplývá to z údajů televizí.