Pečie celé Slovensko 3: Kto sú moderátori a porotkyne? (FOTO)

Pečie celé Slovensko 3: Kto sú moderátori a porotkyne? (FOTO) Milan a Juraj Foto: RTVS

Ochutnávajú, zabávajú, pomáhajú, aj utešujú. Moderátori Milan ´Junior´ Zimnýkoval a Juraj Bača, bez ktorých by pekárska šou Pečie celé Slovensko nemala tú správnu príchuť.

Milan ´Junior´ Zimnýkoval

Ostrieľaný slovenský moderátor, ktorého hlas dobre poznáte z rádia, tvár zasa z mnohých úspešných televíznych projektov RTVS, ako Legendy popu či Nikto nie je dokonalý.

Veľký profesionál, milujúci manžel a otec, gurmán a milovník sladkých dezertov, čo prezradil aj v nedávnom rozhovore. Programom Pečie celé Slovensko sprevádza už tretí rok spolu s Jurajom Bačom.

Juraj Bača

Herec, spevák, hudobník aj moderátor. Juraja ste mohli vidieť v úspešnom filme Amnestie, rovnako v ďalších televíznych programoch ako Úsmev ako dar, Slovenka roka či Noc nádejí.

Diváci RTVS ho poznajú aj z detského programu Robin či rodinnej relácie Najvernejší.

Rodák z Galanty sa rovnako ako jeho moderátorsky kolega netají tým, že nepohrdne sladkým dezertom. A tých bude aj v šou Pečie celé Slovensko 3 naozaj dostatok.

Foto: RTVS

Porotkyňa Petra Tóthová

Petra Tóthová je cake designerka, umelecká cukrárka, ktorá sa špecializuje na výtvarne pôsobivé torty. Sladkému gastronomickému umeniu sa učila u anglickej cukrárky Peggy Porschen, ktorej klientkou je aj speváčka Madonna, módna návrhárka Stella McCartney, ale aj Sting či Elton John. Veľkým hitom sa stala jej kniha Cukráreň Pety Tóthovej. Úspech mala aj jej kniha Sladké zdobenie

Petra Tthová študovala tiež v Spojených arabských emirátoch a Peru. Petra je expertkou na zdobenie, dáva si záležať nielen na chuti dezertov, ale aj ich celkovom vzhľade. Hodnotí veľmi prísne, no zároveň sa nehanbí prejaviť emócie. Je vtipná, prirodzená v komunikácii so súťažiacim, dokáže objektívne hodnotiť a dať súťažiacim užitočné rady. Zaujímajú ju netradičné postupy a exotické chute. Absolvovala množstvo kurzov v zahraničí, neustále sa vzdeláva.

Odporúčame aj: Pečie celé Slovensko 3: Toto sú súťažiaci a ich príbehy (FOTO)

Porotkyňa Jozefína Zaukolcová

Sympatická, zároveň však rázna a nekompromisná. Jožka Zaukolcová je autorkou viacerých cukrárskych kníh, ktoré sa u čitateľov a nadšencov pečenia stretli s obrovským úspechom, napríkad Čokoláda - Sladké umenie alebo Pečieme s Jožkou. Je to skúsená lektorka a pedagogička, ktorá odovzdáva svoje vedomosti a skúsenosti ďalej.

Je pripravená pomôcť a poradiť aj súťažiacim v šou Pečie celé Slovensko. S Petrou tvorí perfektný tím, spolu napísali aj aktuálny knižný hit Cukráreň - Dezerty, ktoré milujeme.

Jožka Zaukolcová je predsedníčkou Klubu cukrárov Slovenska, je cukrárskou autoritou, zároveň učí na strednej škole nádejných nových profesionálov. Orientuje sa na správne technologické postupy a tradičnejšie pečenie. Miluje prácu s čokoládou.