Speváčka Shakira sa vyhne väzeniu

Speváčka Shakira sa vyhne väzeniu Reprofoto Youtube Shakira

Kolumbijská speváčka Shakira uzavrela dohodu so španielskou prokuratúrou, aby sa vyhla súdnemu procesu, v ktorom čelila obvineniu z daňových únikov vo výške 14,5 milióna eur. Informovala o tom agentúra AFP s odkazom na vyhlásenie sudcu barcelonského súdu, podľa ktorého popová hviezda súhlasila so zaplatením vysokej pokuty.

Štyridsaťšesťročná umelkyňa v ružovom nohavicovom kostýme a so slnečnými okuliarmi sa dnes dostavila do súdnej siene okolo 10:00 SEČ bez toho, aby urobila akékoľvek vyhlásenie pre tlač. Sudca krátko potom oznámil, že speváčka uzavrela dohodu s prokuratúrou, aby sa vyhla súdnemu procesu kvôli obvineniu, že v rokoch 2012 až 2014 nezaplatila v Španielsku daň z príjmu vo výške 14,5 milióna eur. V rámci dohody, ktorá znamená koniec súdneho procesu, obžaloba vymenila trest odňatia slobody za pokutu, uviedol sudca.

Shakira sa dostala do problémov so španielskou justíciou kvôli daňovým pravidlám, ktoré určujú, že pokiaľ rezident trávi na španielskom území viac ako polovicu roka, musí tam tiež platiť dane. Speváčka má úradne trvalé bydlisko na Bahamách a tvrdila, že nijako nepochybila. Prokuratúra pre ňu žiadala trest viac ako ôsmich rokov väzenia a pokutu 23 miliónov eur.