Farkašovský začal blogovať, o zvlčilosti a Markíze

Farkašovský začal blogovať, o zvlčilosti a Markíze Markíza

„Možno ani nie 30 ročný personálny riaditeľ vám povie, že výpoveď nemusíte podpísať. Podľa zákona je doručená aj keď vám ju prečíta šéf hoci aj medzi dverami – stačí keď sú tam iba dvaja svedkovia," popisuje Farkašovský na blogu "zvlčilosť," ktorú zažil v Markíze.

 

 

Karol Farkašovský o nútenom odchode z Markízy napísal blog. „Na vlastnej koži som skúsil vlčie tesáky dnešnej doby, ktorú charakterizuje manažérsky fanatizmus úspor vo všetkom - aj v komodite slušnosť. Firma, ktorej venujete svoju tvár, meno, identitu, lojalitu a dlhé roky života vás bez mihnutia oka podrazí. Prídete k šéfovi na poradu – a tam na vás čaká pasca. Namiesto porady – výpoveď," píše bývalý moderátor Markízy vo svojom prvom príspevku. 

Blog Farkašovského je súčasťou projektu Bloguj pre dobrú vec darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk. Farkašovský má byť jeden z pravidelných autorov. „Bola to vzájomná dohoda. Snažíme sa lákať zaujímavých autorov, aby pritiahli pozornosť na výzvy a príjemcov," povedal pre Omédiách.com Roland Kyška z Ľudiaľuďom.sk.

V prvom príspevku píše bývalý moderátor Markízy o svojom sklamaní zo "zvlčilosti" spoločnosti a neustále sa vracia k televízii, z ktorej musel pred pár dňami odísť: „Aj keď nič nepodpíšete, vyrazia vás rýchlosťou blesku. Že by sa patrilo nestrieľať pod pás a človeka na to pripraviť, že by mal existovať nejaký manuál firemnej kultúry pre takéto prípady, že by si človek za svoju prácu zaslúžil trochu úcty...... to by asi bolo priveľa."

 

Celý blog Farkašovského: Čo to za zvlčilú dobu žijeme