Gašparovičov Denník RSS už vychádza

Gašparovičov Denník RSS už vychádza

Neexistujúci Denník RSS, na ktorý sa pre mesiacom odvolával Ivan Gašparovič, už vychádza a má aj prvý článok.

 

Keď v januári prezidentská kancelária známemu novinárovi Marekovi Vagovičovi vymyslela novú "Redakciu RSS," nikto netušil, že nakoniec prezident nebude ďaleko od pravdy. Na základe jeho nápadu vznikol Denník RSS, ktorý v týchto dňoch začal vychádzať na doméne www.dennikrss.sk , kde sú prvé príspevky. Logo denníka je ikonka RSS. 

 

Nový web s podtitulom "biele na čiernom" a "pravda vydesí" odštartoval s fotografiou pištoľníka Seana Conneryho zo sci-fi filmu Zardoz. Prvý článok je o dvoch vážnych kandidátoch na prezidenta z radov KDH a jednom veselom z OKS. „Čarnogurský chce kandidovať ako občiansky kandidát, Procházka ešte nevie a Takáč nechce kandidovať. Na zasadnutí regionálnej rady hlasoval ako jej predseda jediný proti svojej kandidatúre... Ani Bohovi," uviedol pre Denník RSS."

Doménu si zaregistroval predseda OKS Ondrej Dostál. „Je to stránka OKS, takže prispievatelia budú predovšetkým ľudia z okruhu členov a sympatizantov OKS. Chceme ukázať, že stranícke médium môže byť skutočne objektívne a nezávislé," povedal pre Omédiách.com Dostál, ktorý bol v rokoch 1993-98 novinárom v denníku SME, v ktorom písal špecifické články - tzv. Útky. V podobnom duchu je aj prvý článok Denníka RSS.