Hlas zverejnil kandidátku do eurovolieb. Povedie ju Becík a Ferenčák (ZOZNAM)

Hlas zverejnil kandidátku do eurovolieb. Povedie ju Becík a Ferenčák (ZOZNAM) Ilustr. foto: FB B. Ondruš

Lídrom kandidačnej listy strany HLAS – sociálna demokracia pre júnové voľby do Európskeho parlamentu bude nitriansky župan a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Branislav Becík. Nasleduje ho štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Braňo Ondruš a poslanec parlamentu a kežmarský primátor Ján Ferenčák.

„Kandidačná listina HLASu zohľadňuje naše základné priority v eurovoľbách. Braňo Becík je dlhoročným farmárom a dnes nitrianskym županom, ktorý naplno podporuje poľnohospodárov v boji za ich lepšie celoeurópske podmienky a bojuje za slovenskú potravinovú sebestačnosť. Braňo Ondruš je expertom na sociálnu problematiku, pretože eurovoľby budú aj o tom, či si Únia zachová svoju sociálnu tvár. Ján Ferenčák je dlhoročným primátorom Kežmarku, ktorý dôverne pozná slovenské regióny a skutočné problémy slovenských obcí, miest a krajov – jeho úlohou bude preto bojovať za regionálny rozmer Európskej únie, aby európske peniaze pomáhali práve tam, kde sú najviac potrebné,“ uviedol predseda HLASu Peter Pellegrini.

Štvrté mieste na kandidátke patrí zástupkyni novej politickej generácie Lorette Pinke, ktorá sa bude sústrediť predovšetkým na budúcnosť Únie z pohľadu perspektívy pre mladých ľudí. Piate miesto obsadila prorektorka Ekonomickej univerzity v Bratislave a predsedníčka Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Paula Puškárová, ktorá bude akcentovať ako svoju prioritu modernizáciu vzdelávania.

Peter Pellegrini zdôraznil, že na rozdiel od kandidačných listín niektorých iných subjektov nie je kandidátka HLASu žiadnym podvodom na voličoch. „Ak navrhnutí kandidáti dostanú dôveru od ľudí, skutočne sa ujmú svojich mandátov v Európskom parlamente. HLAS odmieta klamanie voličov nasadzovaním mediálne známych tvárí, ktoré neraz samy priznávajú, že slúžia len ako volavky, a v skutočnosti sa do europarlamentu v prípade svojho zvolenia vôbec nechystajú a mandát prenechajú niekomu inému,“ povedal Peter Pellegrini.

 

Kandidačná listina strany HLAS – sociálna demokracia pre voľby do Európskeho parlamentu:

Branislav Becík
Braňo Ondruš
Ján Ferenčák
Loretta Pinke
Paula Puškárová
Miroslav Čellár
Ľuboš Micheľ
Peter Marušinec
Erik Gemzický
Vojtech Semeth
Kristína Kubíková
Filip Urminský
Silvia Stabilla
Leo Havlíček
Igor Šimko