Lidl bude za symbolické ceny predávať rozprávky: Janko Hraško, Tri prasiatka a ďalšie

Lidl bude za symbolické ceny predávať rozprávky: Janko Hraško, Tri prasiatka a ďalšie

Výťažok pôjde na charitu - na inkubátory v detských nemocniciach.

Rozprávky odnepamäti prinášajú radosť a pomáhajú spoznať dôležité hodnoty. Takými sú aj „obľúbené klasiky" - Soľ nad zlato, Tri prasiatka a Janko Hraško. Práve tieto tri príbehy si vo forme audiorozprávok môžete od 11. mája kúpiť v predajniach Lidl za symbolické 1 € a potešiť nimi mnoho detí. Lidl totiž následne detským nemocniciam venuje život zachraňujúce intenzívne inkubátory a výhrevné lôžka v hodnote celého výnosu z predaja spomenutých CD. O výsledku projektu bude Lidl verejnosť informovať 1. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

Od 11. mája si za každých 20 € nákupu v predajniach Lidl môžete zakúpiť pri pokladni jednu audiorozprávku, ktorú narozprávali poprední slovenskí umelci. Každé balenie pritom obsahuje dva disky - jeden s konkrétnou rozprávkou a druhý s piesňami k danému titulu. Okrem toho sa v balení nachádzajú aj texty piesní a plagát rozprávkového hrdinu. Kúpou týchto audiorozprávok pomôžete detským nemocniciam tam, kde je to najviac potrebné.

 

„Sme presvedčení, že súkromné firmy by sa v rámci svojich možností mali podieľať na všeobecne prospešných aktivitách. V Lidli sa snažíme smerovať našu pomoc tam, kde to je najpotrebnejšie a vydať sa tak na cestu k lepšiemu zajtrajšku. Deti sú našou budúcnosťou a preto sme sa rozhodli smerovať tento projekt práve na ne," povedal Martin Nagy, konateľ spoločnosti Lidl, a dodal: „Zo skúseností z predošlých kampaní vieme, že oblasť spoločenskej zodpovednosti nie je ľahostajná ani našim zákazníkom. Potvrdzuje sa nám to pri projektoch ako ´Ekohra´ či ´Voda pre stromy´. Veríme preto, že aj naša spoločná snaha pomôcť detským nemocniciam bude úspešná a inkubátory pomôžu zachrániť a zlepšiť životy mnohých detí."

 

 

 

Obchodný reťazec venuje prístroje nasledovným nemocniciam:
• Detská fakultná nemocnica Košice
• Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava
• Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica
• Detské kardiocentrum Slovenskej republiky Bratislava
• Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov
• Fakultná nemocnica Nitra
• Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky
• Fakultná nemocnica Trenčín
• Fakultná nemocnica Trnava
• Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina
• Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosvelta Banská Bystrica
• Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice
• Univerzitná nemocnica Bratislava
• Univerzitná nemocnica Martin

Spolu s prístrojmi zabezpečí Lidl pre nemocnice aj servisné prehliadky na obdobie desiatich rokov. Odborným garantom projektu je Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

,,Ročne sa v našej nemocnici staráme o viac ako 500 patologických novorodencov a takmer polovica z nich potrebuje liečbu na jednotke intenzívnej starostlivosti. S hmotnosťou pod 1500 gramov hospitalizujeme zhruba 25 detí. Mnohé z týchto detí k nám prichádzajú na riešenie vrodených vývojových chýb v období veľmi náročnej adaptácie na postnatálny život. Všetky tieto deti potrebujú okrem vysokošpecializovanej zdravotnej starostlivosti aj vysoký komfort, ktorý im nie vždy dokážeme zabezpečiť vlastnými silami. O to viac si vážime veľkorysý prístup spoločnosti LIDL, ktorá sa rozhodla pomôcť najmenším pacientom na celom Slovensku," ocenil projekt doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc., riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava.