RTVS: Jednotka v prime time opäť trhovou dvojkou

RTVS: Jednotka v prime time opäť trhovou dvojkou

Nový zábavný formát RTVS Nikto nie je dokonalý dosiahol opäť vysoko nadpriemerný trhový podiel 16,1%, čím sa Jednotka v utorkovom prime time v čase jeho vysielania stala dvojkou na trhu. Talk show Olivera Andrásyho, Eleny Vacvalovej a ich hostí Jozefa Bednárika a Maroša Kramára sledovalo v utorok 29. januára o 20.10 na Jednotke 370 tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Program Nikto nie je dokonalý tak aj druhý týždeň za sebou porazil sitcom súkromnej televízie. Darilo sa aj novému koprodukčnému sitcomu RTVS Hlavne, že sa máme radi, ktorý zaznamenal v utorkovom hlavnom vysielacom čase trhový podiel 8,6%. Aspoň 10 minút zo seriálu zo všetkých odvysielaných častí videlo už viac ako 930 tisíc divákov.

Vynikajúce výkony dosiahla Jednotka aj počas uplynulého víkendu, keď sa v sobotu podvečer stala trhovým lídrom s reláciami Taxík a Nebíčko v papuľke. Obidve relácie dosiahli svoje najvyššie hodnoty sledovanosti od ich zaradenia do vysielania a prekročili hranicu 300 tisíc divákov – Taxík sledovalo v sobotu 304 tisíc divákov (podiel na trhu 17,9%) a Nebíčko v papuľke 302 tisíc divákov (podiel na trhu 16,9%).

Vysokú sledovanosť malo aj piatkové vydanie Legiend popu s Daliborom Jandom. Program dosiahol 6. najvyššiu sledovanosť od štartu relácie, t. j. 309 tisíc divákov a trhový podiel 14,1%. Vynikajúce mediálne výsledky zaznamenali minulý týždeň na Jednotke opäť vedomostno-zábavné formáty Duel a 5 proti 5. Relácia Duel tak dosiahla v 4. týždni priemernú sledovanosť 294 tisíc divákov – čo je doteraz jej druhá najvyššia dosiahnutá týždenná sledovanosť. Rastúci trend sledovanosti zaznamenáva v januári aj hlavná spravodajská relácia Správy RTVS, ktorá sa minulý týždeň dostala do rebríčka TOP 20 televíznych programov dňa a jej trhový podiel sa blíži k 9 percentám.

Všetky dáta uvádzame v cieľovej skupine 12+
Zdroj: PMT/TNS SK