V deň poslednej rozlúčky s Mirom Žbirkom chystá RTVS mimoriadne vysielanie

V deň poslednej rozlúčky s Mirom Žbirkom chystá RTVS mimoriadne vysielanie Foto: Facebook Miro Žbirka

Spevácku legendu Miroslava Žbirku si RTVS pripomenie aj v deň poslednej rozlúčky, v piatok 19. novembra.

Jednotka prinesie o 16.25 h Mimoriadne správy venované rozlúčke so speváckou legendou a o 16.45 h portrét speváka Miroslava Žbirku z cyklu GEN.sk.

Dvojka v piatok 19. novembra o 13.30 h a 22.50 h uvedie mimoriadnu reprízu talkshow Anjeli strážni s Miroslavom Žbirkom. Trojka odvysiela v piatok o 17.45 h archívnu reláciu Večer televízneho archívu s Miroslavom Žbirkom z roku 1993.

Poslednú rozlúčku bude vysielať aj online rodina na oficiálnej facebookovej stránke Mira Źbirku: https://www.facebook.com/events/216718273912836

Miroslava Žbirku si v deň poslednej rozlúčky pripomenú aj rozhlasové okruhy RTVS.

Medzi pozvanými na poslednú rozlúčku so speváckou legendou je aj moderátor Rádia Slovensko Roman Bomboš, ktorý v popoludňajšom vysielaní po 14.00 h prinesie aktuálne informácie z miesta jej konania - pražského Krematória Strašnice. K mikrofónu si pozve aj Laca Lučeniča, s ktorým Žbirka mnoho rokov hral a tvoril hudbu.

Rádio Regina Stred v deň rozlúčky s československou hudobnou legendou prinesie svojim poslucháčom výber hudby z jeho tvorby. V prúdových reláciách Rádiobudík, Štvorlístok a U nás doma zaznejú spomienky na jeho život, koncertovanie i ohlasy poslucháčov.