Novým členom vedenia RTVS je niekdajší moderátor Markízy a člen 99%

Novým členom vedenia RTVS je niekdajší moderátor Markízy a člen 99% Reprofoto youtube 99%

Od 15. januára 2023 sa novým riaditeľom sekcie nových médií RTVS stáva Pavol Pavlík. Vo funkcii nahradil Matúša Miklošíka, ktorý bol dočasne poverený vedením sekcie, informovala dnes RTVS v tlačovej správe.

Potvrdila sa tak informácia webu Omediach.com z novembra minulého roka, že do vedenia RTVS mieri bývalý moderátor Markízy a neúspešný politik.

Foto: RTVS

Pavol Pavlík pracoval v médiách už pomerne dávno. Začínal v Slovenskom rozhlase, bol redaktorom v rádiu Twist, v čase, keď v Twiste bol aj súčasný šéf RTVS Ľuboš Machaj, a neskôr prešiel do Markízy, v ktorej bol redaktorom a neskôr moderátorom politických diskusných relácií Na telo či SITO. V rokoch 2002 až 2003 bol krátko aj šéfredaktorom spravodajstva Markízy. V roku 2003 z televízie odišiel a začal podnikať, pôsobil vo firmách s bývalými kolegami z Markízy – Danielom Krajcerom, Tomášom Kučom či s Andreou Vadkerti.

Aktuálne pôsobí ako jediný spoločník a konateľ konzultačnej spoločnosti Media One, ktorú v roku 2004 zakladal spolu s bývalým kolegom z Markízy Tomášom Kučom a agentúrou Forza.
Agentúra Media One v minulosti napríklad spolupracovala s ministerstvom financií na projekte Minerva.

V roku 2012 bol Pavlík jednou z hlavných tvárí neúspešnej politickej strany 99%, ktorú založil Ivan Weis a ktorá sa zviditeľnila výraznou kampaňou a Pavlík špeciálne aj spisom Gorila. „Je pravda, že spis Gorila dostali predstavitelia SaS v mojej prítomnosti od bývalého vysokého funkcionára SIS,“ povedal v roku 2012 podľa SME Pavlík.

O Pavlovi Pavlíkovi bolo v médiách naposledy počuť v lete, keď bol jedným z kandidátov na generálneho riaditeľa agentúry TASR.

„Do manažmentu RTVS som sa rozhodol pozvať ľudí, ktorých poznám z predchádzajúceho obdobia, viem, že sa na nich môžem spoľahnúť a som presvedčený o ich profesionálnych kvalitách. Veľmi sa teším, že novou posilou v manažmente je aj pán Pavol Pavlík. Poznáme sa niekoľko desaťročí a má blízko k moderným technológiám a rozumie online svetu. RTVS potrebuje posilniť svoju pozíciu v online priestore. Je potrebné využiť potenciál online-u naplno, zvýšiť výtlak a ja verím, že pán Pavlík so svojimi skúsenosťami dokáže RTVS v tomto smere výrazne pomôcť,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

„Žijeme vo veľmi komplikovanej dobe, v ktorej sú vybičované vášne a stavajú sa veľké bariéry v spoločnosti. Som presvedčený, že RTVS, ako verejnoprávne médium, má v tejto situácii nezastupiteľné miesto a rád by som sa na pozícii riaditeľa sekcie nových médií podieľal na tom, aby naša verejnoprávna inštitúcia naplno využila svoj veľký potenciál práve v tomto čase a darilo sa jej aj v segmente online-u,” cituje RTVS v tlačovej správe Pavla Pavlíka.