Zmena na poste finančného riaditeľa TV Markíza a TV Nova

Zmena na poste finančného riaditeľa TV Markíza a TV Nova Foto: Markíza

Televízia Markíza na Slovensku a televízia Nova v Česku oznamili zmenu na poste finančného riaditeľa oboch spoločností. S účinnosťou od 1. marca 2023 do tejto funkcie nastupuje Miloš Nitran, ktorý posledné dva roky zastával rovnaký post v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko.

Ako finančný riaditeľ bude Miloš Nitran zodpovedný za finančné riadenie spoločnosti, vrátane riadenia účtovníctva, plánovania, správy rozpočtu, riadenia cash flow a investičného rozhodovania. Jeho cieľom bude zabezpečiť finančnú stabilitu a úspešnosť organizácie. Ako člen top manažmentu bude spolupracovať na plánovaní a implementácii digitálnych projektov, ktoré môžu zlepšiť efektivitu a produktivitu organizácie, informuje Markíza v tlačovej správe.

„S nadšením sa stávam súčasťou televízií Markíza a Nova ako finančný riaditeľ. Teším sa na príležitosť pracovať s tímom talentovaných profesionálov a spolu s nimi viesť obe spoločnosti k úspešnému a dlhodobému rastu. Ako veľkú výzvu a príležitosť zároveň vnímam digitálnu transformáciu pre našu spoločnosť. Investície do digitálneho rozvoja nám umožnia zvýšiť efektivitu, zlepšiť služby divákom a posilniť našu konkurenčnú výhodu na trhu. Verím, že budem inšpirovať na zmenu aj ostatných – vlastným príkladom a skúsenosťami,” povedal Miloš Nitran na margo svojej kariérnej zmeny.

Miloš Nitran (38) vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici. Posledných pätnásť rokov pôsobil v spoločnosti Microsoft.

Funkciu finančnej riaditeľky TV Markíza a TV Nova na základe vlastného rozhodnutia opúšťa Marianna Trnavská, ktorá do Markízy nastuúpila vo februári 2008. „Ťažko nájsť slová vďaky za príležitosti na kariérny rast a sebarealizáciu, ktorých sa mi v spoločnosti dostalo. Niekedy človek pocíti silnú potrebu zistiť, čo príde, keď sa niečo iné skončí, práve a najmä to ma viedlo k môjmu rozhodnutiu. Milošovi Nitranovi želám veľa úspechov v jeho novej pozícii a televíziám v skupine veľa dobrých nápadov, lojálnych divákov a televízii všeobecne ešte veľmi dlhú budúcnosť,“ povedala Trnavská.