Markíza bude v spravodajstve naháňať búrky (VIDEO)

Markíza bude v spravodajstve naháňať búrky (VIDEO) Foto: Markíza

Televízia Markíza predstavila svoj nový spravodajský projekt – Lovci búrok. Táto novinka prichádza na televízne obrazovky v čase, kedy sa počasie u nás aj vo svete stáva čoraz extrémnejším, píše televízie Markíza v tlačovej správe. A my dodávame, že s novým pre spravodajstvo netradičným projektom prichádza Markíza v čase, keď v televízii prebehla búrka ohľadom ďalšieho smerovania spravodajstva.

S rastúcim počtom horúcich dní vznikajú aj silné búrky, na ktoré sa zameria náš špeciálny spravodajský štáb. Ten vyrazí vždy tam, kde budú meteorologické javy najsilnejšie. Krupobitie, silný vietor, povodne, či dokonca tornáda – týmto extrémnym javom bude čeliť nový tím Lovcov búrok, aby sa k divákom televízie Markíza dostali čo najaktuálnejšie informácie, avizuje televízia.

„Všetci vnímame, že extrémne prejavy počasia sú u nás čoraz častejšie a preto chceme priniesť divákom reálny pohľad na dianie v teréne a zvýšiť povedomie o tom, aké nebezpečné a nepredvídateľné môžu byť prírodné sily. Diváci tak budú mať jedinečnú možnosť vidieť, ako to vyzerá v epicentre extrémnych poveternostných podmienok,“ hovorí Michal Kratochvíl, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Tím Lovcov búrok tvoria redaktori Chantal Staruchová a Oto Váhovský. K dispozícii majú špeciálne upravené vozidlo vybavené na monitorovanie počasia. Jeho súčasťou je meteorologická stanica vyhodnocujúca aktuálne dáta napríklad o rýchlosti a smere vetra, teplotách, tlaku či vlhkosti vzduchu.

Odporúčame aj: Markíza spustila Zlaté talenty so Zlaticou (FOTO)

Okrem meteorologickej stanice bude okolie monitorované aj pomocou štyroch kamier a do vysielania sa bude možné pripojiť naživo priamo z epicentra diania. V aute nebude chýbať ani malá réžia pre okamžité spracovanie natočeného materiálu, či žlté výstražné majáky. „Výstražné majáky nebudeme používať za jazdy, ale iba vo chvíľach, kedy bude auto za zníženej viditeľnosti odstavené. Slúžia jednak na to, aby bola zaistená bezpečnosť tímu, ale aj ostatných účastníkov premávky v extrémnych podmienkach. Napríklad, ak by na ceste boli popadané stromy. Taktiež budú signalizovať prítomnosť televízneho štábu na mieste natáčania,“ upresnil Kratochvíl.

Projekt Lovci búrok bude počas celého leta mapovať počasie vo všetkých kútoch Slovenska a zabezpečovať živé vstupy v rámci všetkých spravodajských relácií – Televíznych novín 12, Prvých Televíznych novín či hlavných večerných Televíznych novín.