Vilo Rozboril dostal za Modré z neba rektorské ocenenie

Vilo Rozboril dostal za Modré z neba rektorské ocenenie Markíza

Desiate výročie Vysokej školy sv. Alžbety v Bratislave sa rozhodol rektor osláviť netradične. Kolégium rektora Vladimíra Krčméryho počas výročia 17. novembra udelilo ocenenie za celospoločenský prínos v sociálnej oblasti v SR Vilovi Rozborilovi, moderátorovi televízie Markíza.

 

 

„Obľúbený moderátor ho dostal za pomoc, ktorú poskytuje slovenským rodinám prostredníctvom relácie Modré z neba, ktorá doslova plní ich túžby a sny," informuje o ocenení samotná Markíza

Modré z neba je dlhodobo jednou z najsledovanejších relácií na trhu. „Prináša divákom televízie Markíza silné príbehy, dramatické osudy ľudí, častokrát až srdcervúce momenty, pričom nezabúda na akcentovanie sociálneho rozmeru a pomoc tým, ktorí to v našej spoločnosti najviac potrebujú," píše o relácii televízia.

Relácia má množstvo fanúšikov, ale aj kritikov. Preexponovaná emotívnosť je jedným z hlavných prvkov relácie. "To, kam sa Modré z neba dostalo, nemá nič spoločné s tým, na akom posolstve v roku 2008 relácia vznikala. Keď sme vymýšľali Modré z neba, chceli sme, aby to bol program, v ktorom sa plnia sny ľuďom. Nielen zdravým ľuďom, nielen chorým ľuďom, nielen sociálne, či inak postihnutým ľuďom, ale jednoducho ľuďom," povedala nedávno pre blog O médiách Adriana Krónerová.

"Ja si nesmierne vážim, že toto ocenenie prichádza z prostredia akademickej obce, ktorá je ostrejšia a kritickejšia k výstupom médií, hlavne privátnych médií, a musím povedať, že v poslednom období aj právom," povedal v ďakovnej reči Rozboril. Celý jeho preslov si môžte vypočuť na stránke Markízy.

Vysoká škola sv. Alžbety sa v posledných mesiacoch zviditeľnila aj tým, že na jej pôde boli udelené tituly predsedovi KDH Jánovi Figeľovi a šéfovi Špeciálnej prokuratúry Dušanovi Kováčikovi, obaja získali tituly PhD vo vedeckých odboroch, ktoré pôvodne neštudovali.

Ja si nesmierne vážim, že toto ocenenie prichádza z prostredia akademickej obce, ktorá je ostrejšia a kritickejšia k výstupom médií, hlavne privátnych médií a musím povedať, že v poslednom období aj právom.