Novým predsedom Asociácie televíznych vysielateľov je Peter Gažík

Novým predsedom Asociácie televíznych vysielateľov je Peter Gažík Foto: Markíza

Asociáciu televíznych vysielateľov Slovenska (ATVS) povedie najbližšie dva roky Peter Gažík. Do funkcie predsedu predstavenstva ho zvolili členovia ATVS na zasadnutí 23. januára 2024.

Generálny riaditeľ telelvízie Markíza Peter Gažík vo funkcii vystriedal Marcela Gregu, ktorý bude v ATVS pôsobiť aj naďalej, aktuálne ako člen predstavenstva.

Novozvolený predseda predstavenstva ATVS Peter Gažík považuje za svoju hlavnú prioritu na čele ATVS podporu domácej audiovizuálnej tvorby, férového a korektného trhového prostredia. Je presvedčený, že prínos súkromných vysielateľov pre domáci kreatívny priemysel a kultúru je podstatnou súčasťou slovenského mediálneho prostredia.

„Členovia ATVS podporujú slovenský televízny priemysel. V spolupráci s talentovanými tvorcami a producentmi sa snažíme vytvárať programy, ktoré nielen oslovujú divákov svojou kvalitou, ale zároveň reflektujú bohatú kultúrnu tradíciu Slovenska. Nejde pritom len o finančnú podporu, ale aj rozvoj nových talentov v audiovizuálnom priemysle,“ povedal Peter Gažík, ktorý v minulosti šéfoval slovenskej pobočke O2.

Peter Gažík tiež pripomína, že podporou domácej audiovizuálnej produkcie členovia ATVS poskytujú prácu tisíckam ľudí, ktorí v ňom pôsobia. „Veríme, že podpora kreatívneho priemyslu je kľúčová pre udržanie kultúrnej identity Slovenska. Naďalej budeme investovať do projektov a iniciatív, ktoré posúvajú našu krajinu vpred a podporujú rozmanitosť našej audiovizuálnej tvorby," povedal Gažík.

„Chcem Marcelovi poďakovať za prácu, ktorú ako predseda predstavenstva vykonal na čele ATVS za ostatné 4 roky," povedal Gažík.