TA3 už má za Dírera náhradu - zakladateľa Harabinovej strany (VIDEO)

TA3 už má za Dírera náhradu - zakladateľa Harabinovej strany (VIDEO) Ilustr. foto: TA3

 Hlavná politická diskusná relácia TA3 V politike má nového moderátora - reláciu po novom moderuje bývalý hovorca ministra za HZDS a zakladateľ Harabinovej strany Branislav Král.

Z V politike sa minulý rok stiahol Rastislav Iliev a minulý týždeň Richard Dírer. Práve oni dvaja priniesli relácii rekordné čísla a stala sa najsledovanejším formátom TA3.

Už túto nedeľu reláciu moderoval nový moderátor. Tradičné ostré zhodnotenie diania posledného týždňa v podaní Dírera vystriedalo suché vymenovanie udalostí posledného týždňa v podaní Krála. Prvými hosťami po odchode Dírera bol poslanec Marián Viskupič zo SaS a ministerka hospodárstva Denisa Saková z Hlasu, ktorá na konci relácie Krála pochválila za to, ako viedol diskusiu. Král má byť podľa informácií Omediach.com pravidelným moderátorom relácie. 

Televízia zatiaľ na otázky ohľadom nového moderátora a relácie neodpovedala.

Odporúčame aj: Richard Dírer: S TA3 som sa dohodol na ukončení spolupráce

Kým Dírer mal posledné dve vysielania Shr+ okolo 17 a 26 percent, Král mal necelých 15 percent. Král má v TA3 už viacero relácií - moderuje dennú Tému aj diskusnú reláciu Král na ťahu.

Mediálny poradca pri legendárnej tlačovke z maštale

Branislav Král začínal v Slovenskej televízii. Od roku 2000 do 2004 bol redaktorom televízie Markíza. Po odchode z Markízy založil internetovú televíziu, ktorá dlho nevydržala. Počas vlády Roberta Fica bol poradcom a hovorcom nominanta HZDS ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu. S jeho pôsobením na ministerstve je spojená aj jeho kauza konfliktu záujmov, keď Králova firma Slovenská internetová televízna spoločnosť vyhrala tender za približne 1,2 milióna korún napriek tomu, že Král bol v tom čase konateľom firmy a zároveň poradcom ministra. Královu firmu vybrali takmer mesiac po akcii.

Odporúčame aj: Politický redaktor TA3 funguje ako chodiaca skrytá reklama

Král ako mediálny poradca doprevádzal Jureňu na legendárnej tlačovke v maštali, kde minister za búchania po stole, kriku a bučania kráv oznámil odchod z funkcie. Jeho odchod si vynútil vtedajší premiér Fico pre škandál s pozemkami vo Veľkom Slavkove.

V roku 2011 založil Král spolu s Jureňom politickú stranu Dnes, ktorá sa neskôr premenovala na Občiansku stranu Dnes, potom na Stranu občianskej ľavice a v roku 2019 na stranu Vlasť, s ktorou kandidoval do volieb Štefan Harabin. Král zároveň neúspešne kandidoval v roku 2012 do parlamentu ako dvojka na kandidátke Strany zelených.

Král sa venoval aj podnikaniu. Okrem spoločnosti Slovenská internetová televízna spoločnosť (neskôr Sintes Group) je majiteľom eseročky MIXSTORE, v ktorej bola istý čas druhým spoločníkom akciovka PATRIA VENTURE CAPITAL, v ktorej vedení sedí Jozef Brhel mladší, syn známeho oligarchu Jozefa Brhela staršieho.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku a na Instagrame