RTVS o dokument o Bezákovi sama záujem neprejavila

RTVS o dokument o Bezákovi sama záujem neprejavila

Exkluzívny dokument o odvolanom arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi sa bude vysielať. Ale len v Českej televízii. 

 

 

Česká televízia odvysiela v nedeľu 16. decembra o 15:45 netradičný dokument o arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi Arcibiskup s ľudskou tvárou. Exkluzívny je preto, že zachytáva život Bezáka pred tým, ako sa v lete dozvedel o odvolaní a prináša aj prvé reakcie samotného arcibiskupa a jeho okolia bezprostredne po tom, ako to oznámil Vatikán. Časozberný dokument sa začal natáčať ešte vo februári, keď sama ČT netušila, čo sa bude okolo Bezáka diať.

Tvorcov oslovilo vystúpenie Bezáka na Pohode a v brnenskom štúdiu sa dohodli, že urobia polhodinový dokument o ňom ako známej osobnosti. "Neuvedomili sme si, že budeme točiť tak dlho, ale okolnosti sa zmenili. My sme robili taký kľudný dokument a teraz sa z toho postupne stáva investigatíva," povedali tvorcovia v lete v rozhovore pre .týždeň.

Dokument o odvolaní arcibiskupa, ktoré vyvolalo veľa reakcií nielen u veriacich, by určite na Slovensku mal sledovanosť, ale aj význam. Slovenská televízia ho vysielať nebude. "Momentálne nie, keďže dokument o arcibiskupovi Bezákovi zatiaľ RTVS nebol ponúknutý," povedal pre Omédiách.com hovorca RTVS Richard Šümeghy.

„Arcibiskup Bezák je osobnosť, ktorú v našich českých a moravských kostoloch pravdepodobne nestretnete. Je múdry, má charizmu, mladí ľudia za ním idú a keď odpovedá na otázku, necituje iba z učených kníh, ale premýšľa o tom. Proste pre cirkev 21. storočia nepotrebná figúra," napísal na svojom blogu režisér Petr Minařík.