VIETE PRVÍ: Mika dnes ohlásil prepúšťanie v RTVS

VIETE PRVÍ: Mika dnes ohlásil prepúšťanie v RTVS

Šéf telerozhlasu deň dnes oslovil odborárov s požiadavkou redukcie miest v RTVS. Vo vnútri list Miku zamestnancom.

 

 

Generálny riaditeľ RTVS Václav Mika dnes podľa informácií Omédiách.com vyzval odborárske organizácie RTVS na začiatok rokovaní o redukcii zamestnancov.
Za odborármi prišiel deň po tom, ako mu Rada RTVS schválila návrh novej organizačnej štruktúry a nového organizačného poriadku.
Včera po zasadnutí Rady RTVS a v živom vysielaní v relácii Večer pod lampou zároveň potvrdil mená nových členov manažmentu, o ktorých Omédiách.com predčasom informoval.
Nová organizačná štruktúra bude účinná od 1. decembra 2012. „Hlavným zámerom je vytvoriť kreatívnu, efektívnu a modernú RTVS," povedal na zasadnutí rady Mika, ktorý tvrdí, že organizačná štruktúra nadväzuje na jeho projekt riadenia.
Súčasťou zmien bude redukcia zamestnancov. V prvej etape sa zmeny dotknú hlavne riadenia. „Riešim makroštruktúru, nie mikroštruktúru. Predpokladám, že to budem riešiť v budúcom roku," povedal.

V novej organizačnej štruktúre sú samostatne riadené sekcie programových služieb STV a programových služieb SRo. „V technickej oblasti však chceme využiť spoločné postupy pre obe zložky RTVS." Nová štruktúra obsahuje novú sekciu spravodajstva, športu a publicistiky. Oproti minulosti pribudlo aj samostatné Centrum národnostného vysielania, zmenila sa aj Sekcia marketingu a komunikácie, ktorá okrem iného spustí nový web.

Aktualizácia o stanovisko RTVS 17:00
"Prvým krokom bude negociácia s odborovými organizáciami a so zamestnancami. Teraz nás len čaká fáza prerokovania a až následne redukcia zamestnancov, preto je v tejto chvíli predčasné hovoriť o konkrétnom počte," povedal pre Omédiách.com hovorca RTVS.

 

 List Václava Miku zamestnancom RTVS