STV prinesie najnovšieho Sherlocka, Dr. House aj Borgiovcov

STV prinesie najnovšieho Sherlocka, Dr. House aj Borgiovcov STV

Medzi novinky novej televíznej sezóny Jednotky patria dva seriály britskej BBC, vracia sa aj Dr. House. Pribudne aj seriál Borgiovci s Jeremy Ironsom v hlavnej úlohe. 

 

 

Sherlock nie je žiadna filmová klasika. Ide o modernú detektívku z produkcie britskej BBC. Odohráva sa v súčasnom Londýne. Sherlock Holmes a doktor Watson sú kriminalistami 21. storočia.

Prvý zo šestice príbehov odvysiela Jednotka už 2. januára o 20:10. Diváci uvidia, akou náhodou sa ocitnú spolu v jednom byte geniálny sociopat a psychicky labilný vojnový lekár z Afganistanu. "Watson (Martin Freeman) s nemým úžasom sleduje dedukčné schopnosti Sherlocka (Benedict Cumberbatch), ktorý okamžite odhalí jeho najskrytejšie vnútro a Watson na oplátku dokáže stimulovať jeho genialitu. V prvej epizóde s názvom Štúdia v ružovom sa snažia rozlúštiť záhadu série samovrážd, ktoré akoby spolu súviseli...," toľko z oficiálnej upútavky k seriálu.

Nový seriál Sherlock získal viacero ocenení a v Británii lámal rekordy sledovanosti.

Aj druhý seriál Zavolajte sestričky (Call The Midwife), ktorý nasadzuje RTVS už v januári, je tiež z produkcie britskej BBC. Seriál je o osudoch zdravotných sestier a ich pacientov v chudobou zmietanom Východnom Londýne v 50. rokoch 20. storočia. Jenny, kvalifikovaná pôrodná asistentka plná nadšenia, práve skončila školu. Z vidieka prichádza do londýnskeho East Endu, jednej z najchudobnejších častí britskej metropoly, aby pomáhala tehotným ženám z ulice a poskytla im čo najlepšiu možnú zdravotnú starostlivosť. Na obrazovky sa dostane 10. januára a pôdu dva diely za sebou.

Ďalšou novinkou bude kanadský seriál o kontroverznej rodine renesančnej Európy – Borgiovci. Vypočítavého, manipulatívneho patriarchu rodinného klanu Rodriga Borgiu hrá Jeremy Irons.

Na obrazovky sa od 8. januára vráti aj Dr. House vo svojej záverečnej ôsmej sérii.