ČT chce v máji spustiť detský kanál, RTVS na to nemá

ČT chce v máji spustiť detský kanál, RTVS na to nemá

ČT3 je pracovný názov nového televízneho programu, ktorý bude určený pre deti aj mládež, dosah bude mať aj na Slovensko. 

 

 

K existujúcim detským kanálom ako Minimax, Jim Jam a ďalším pribudne na budúci rok nový verejnoprávny a bez reklám. Česká televízia už rozbehla prípravy na spustenie ďalšieho kanálu, ktorý bude určený pre deti a mládež. Kanál s pracovnám názvom ČT3 by mali spustiť v máji. Povedal to v relácii Události, komentáře generálny riaditeľ ČT Petr Dvořák. Spustenie tohto programu si stanovil pri nástupe ako jednu z priorít.

Šéf RTVS Václav Mika sa na nič podobne nechystá. „Nemôžeme kopírovať programové projekty ČT, pracujeme s oveľa nižším, len pätinovým rozpočtom ako má ČT," povedal pre Omédiách.com Mika. Detský kanál ako jednu z priorít mal vo svojom projekte Mikov neúspešný konkurent na šéfa RTVS Jaroslav Rezník.

ČTDvořák by rád spustenie destkého kanálu spojil s oslavami 60-teho výročia vysielania v Československu - odštartovalo presne 1. mája 1953. Detský kanál bude vysielať približne od šiestej ráno do ôsmej alebo deviatej hodiny večer pre dve skupiny divákov - pre skupinu detí 4 až 9-ročných a potom 9 až 13-ročných školákov. „Pre generáciu staršiu ako trinásť rokov vôbec nie je jednoduché programovať. Je to skupina, ktorá už prechádza kompletne na Internet a ktorá sa potom k televíznym obrazovkám vracia až okolo 18 až 20 rokov," povedal v rozhovore pre Český rozhlas Dvořák.

Sľubuje, že program nebude taký, na aký boli diváci zvyknutí pri detských reláciách doposiaľ. Bude vraj interaktiívny, prepojený s internetom a bude ponúkať deťom alternatívy ako stráviť čas mimo obrazoviek a počítača. Na začiatku budú mať prevahu prebraté programy nad vlastnými.