Tajné životy sa natáčali v Rači aj na Najvyššom súde. Prinášame podrobnosti

Tajné životy sa natáčali v Rači aj na Najvyššom súde. Prinášame podrobnosti Foto: RTVS

„Tento seriál má charakteristiku pôvodný a náš dramatický seriál a je to seriál z reálneho života," povedal šéf RTVS Václav Mika k novému seriálu RTVS Tajné životy, ktorý sa odohráva v azylovom dome, kde hľadajú ochranu týrané ženy.

 

 

Tajné životy vznikali 82 dní. Nakrúcalo sa hlavne v exteriéroch, ale aj na Najvyššom súde, na súde v Rači či v kolónii, kde žijú najnižšie sociálne vrstvy, píše RTVS na svojej stránke. Autorkami námetu a scenára sú Biba Bohinská a Naďa Clontz. Režisérom seriálu je Ján Sebechlebský.

Tajné životy sú o tajomstvách skrývaných za múrmi domovov, vine a nevine, nádejach a ženách i mužoch, ktorí v azylovom dome Druhá šanca hľadajú nové životné začiatky. Tajné životy štartujú už 1. januára o 20:20 na Jednotke, ďalších 12 častí diváci uvidia pravidelne každú nedeľu v rovnakom čase na Jednotke.

O čom je seriál:

Eva (40) je obetavá riaditeľka azylového domu Druhá šanca pre ženy a deti v núdzi, ktorá zvádza boj medzi prílišným nasadením v práci a nepochopením vlastnej rodiny, ktorú zanedbáva a začína sa jej pomaly rozpadávať. Azylový dom vedie s verným kolegom Martinom (30), ku ktorému ju púta viac než len profesionálny vzťah. Keď do azylového domu príde psychicky týraná Linda (27), nielenže skomplikuje vzťah medzi Evou a Martinom, ale svojou prítomnosťou aj ohrozí samotnú existenciu azylového domu. V dome sa stretáva s tromi veľmi odlišnými ženami: fyzicky týranou Máriou (55), Rómkou Džesikou (19) s nebezpečným tajomstvom a citovo vyprahnutou učiteľkou Táňou (45). Všetky štyri ženy tu budú musieť za pomoci Evy, personálu azylového domu, ale aj za vzájomnej pomoci, odhaliť temné tajomstvá, prekonať staré traumy a uchopiť svoje druhé šance na šťastnejší život.

Herci a ich úlohy
Eva Lustigová (ZUZANA MAURÉRY) Šarmantná, energická, zanietená a obetavá riaditeľka azylového domu, bojovníčka za práva žien a detí v núdzi.
Beáta Bláhová (SZIDI TOBIAS) Profesionálka, ktorá sa sociálnej oblasti venuje dlhodobo. Spolu s Evou vedie azylový dom.
Táňa Sýkorová (JUDITA HANSMAN) Učiteľka a obyvateľka Druhej šance, ktorá sa obetovala kvôli svojmu chorému otcovi.
Mária Horváthová (ANNA ŠIŠKOVÁ) Navonok krehká žena s minulosťou alkoholičky, ktorá sa usiluje napraviť svoj život a získať späť dôveru svojej dcéry. Do Druhej šance utiekla pred svojím násilníckym mužom.
Linda Fischerová (GABIKA MARCINKOVÁ) Odkedy sa vydala, stratila pri silnom mužovi svoju identitu. Je neistá, ustráchaná a neschopná vlastného života. V azylovom dome sa ocitla spoločne so svojím synom.
Džesika Rigová (VANESSA ŠARKÖZIOVÁ) Mladá polorómka do Druhej šance utiekla od svojej pôvodnej rodiny, ktorá ju nútila k sobášu so starým vdovcom.
Juraj Lustig (VLADO KOBIELSKY) Dobrý otec rodiny, no voči svojej žene priveľmi submisívny.
Filip Lustig (KRYŠTOF ZACHAR) 16-ročný gymnazista, ktorý sa venuje historickému šermu. Počas manželskej krízy svojich rodičov sa nečakane stáva oporou rodiny.
Dominika Lustigová (TEREZA KOČIŠOVÁ) Tínedžerka, ktorá ťažko prežíva nezhody medzi rodičmi. Stáva sa obeťou šikanovania zo strany agresívnej spolužiačky a hrozí jej vážna diagnóza anorexie.
Milka Janáčková (BOŽIDARA TURZONOVOVÁ) Trochu extravagantná Evina matka a Jurajova svokra. Je kritická voči svojej dcére a vyčíta jej nedostatok záujmu o problémy vlastnej rodiny.
Ivona Mrázová (KRISTÍNA FARKAŠOVÁ) Jurajova kolegyňa v banke a jeho milenka. Usiluje sa rozbiť Jurajovu rodinu za každú cenu a získať ho pre seba.
Martin Križan (ONDREJ DANIŠ) Vychovávateľ v azylovom dome a dobrovoľný streetworker. Je platonicky zaľúbený do svojej šéfky Evy, no ona mu nedáva šancu.
Alex Fischer (PETER KOČIŠ) Lindin manžel a úspešný podnikateľ so silnými konexiami. Majetnícky a autokratický otec rodiny tvrdými metódami chce zo svojho syna vychovať „správneho chlapa".
Vanda Bláhová (KRISTÍNA GREPPELOVÁ) Slobodná mamička, ktorá sa ešte nestihla nabažiť života mladých a egoisticky hádže svoje povinnosti na matku. S matkou si porozumejú až vo chvíli kritického ohrozenia ich existencie.
Jozef Valenta (VLADO JEDĽOVSKÝ) Psychológ v azylovom dome, ktorý sa zo všetkých síl usiluje vrátiť nešťastným ženám sebavedomie.
Ervín Nagy (FRANTIŠEK KOVÁR) Nočný strážnik v azylovom dome. Invalid s ťažkým osudom, ktorý túži ochraňovať bezmocné ženy.
Jarka Krajčovičová (LENKA KOŠICKÁ) Klientka azylového domu, matka problematickej tínedžerky Emy. Svedomitá a pracovitá žena, ktorá dúfa, že nadobudnutím sociálneho bytu získa dôveru a lásku svojej dcéry späť.
Monika Slezáková (ELENA KOLEK-SPASKOV) Klientka azylového domu, ktorá sa doň uchýlila po mužovom pracovnom úraze.
Iveta Jankovičová (JARMILA HITTNEROVÁ) Klientka azylového domu, ľahkovážna, trochu sebecká žena, ktorá v živote nezažila nič dobré.
Libuša Balážová (ANIKÓ VARGA) Klientka azylového domu, sympatická klebetnica s malými deťmi. Je dobrosrdečná a stále verí, že aj jej život sa obráti k lepšiemu.
Zdenko Moravec (DÁRIUS KOČÍ) Mladý muž z dobrej rodiny, ktorý odmieta študovať a živí sa brigádami. Ľúbi Džesiku, ktorú jeho rodičia odmietajú.

Ústrednú pieseň k seriálu s názvom "Dobrý deň, to som ja" nahrala speváčka Sima Martausová.