Arcibiskup vysvetľuje, prečo si neželá Adelu Banášovú

Arcibiskup vysvetľuje, prečo si neželá Adelu Banášovú Foto: Markíza, TA

Organizátori festivalu Lumen museli na žiadosť trnavského arcibiskupa Jána Oroscha vylúčiť z programu festivalu Adelu Banášovú.

 


Banášovej talkshow Trochu inak už bola súčasťou oficiálneho programu festivalu, ktorý bude o mesiac v Trnave.

 

Organizátori festivalu arcibiskupa poslúchli, rešpektujú ho, no nepáči sa im jeho žiadosť.

Viac: Arcibiskup dal stopku talkšou Adely Banášovej

„Chceme na prvom mieste zdôrazniť, že moderátorku si vážime, nepochybujeme o jej profesionálnych kvalitách a sme si vedomí úspechov, ktoré dosiahla v oblasti svojej práce. Chápeme aj úmysel organizátorov pozvať na festival osobnosť, ktorá sa teší značnej popularite medzi mladými ľuďmi. V nijakom prípade si neželáme, aby odvolanie talkshow bolo interpretované ako úmysel útočiť na moderátorku," píše sa v stanovisku arcibiskupstva, ktoré pre Omédiách.com poskytol hovorca Dušan Kolenčík.

Podľa neho k „neľahkému rozhodnutiu" trnavský arcibiskup pristúpil po dlhom zvažovaní, ktoré si vyžiadalo množstvo podnetov prichádzajúcich na jeho adresu po tom, čo boli zverejnené detaily o tohtoročnom festivale.

„Nemalé množstvo ľudí totiž vyjadrilo presvedčenie, že pre spomenutú talkshow vidia vhodnejšie fóra, než festival kresťanskej hudby v Trnave," píše sa v stanovisku, v ktorom arcibiskupstvo zároveň prosí všetkých o pokoj, modlitbu a pochopenie. „V tejto zložitej a citlivej situácii chceme napriek okolnostiam Adelu Banášovú uistiť o našom prianí všetkého dobrého pre jej osobný i pracovný život."