Nová televízia Markízy bude možno TV Haluška

Nová televízia Markízy bude možno TV Haluška varilamysicka.cz

TV Haluška ako možný názov novej televíznej stanice Markízy avizoval na začiatku januára šéf konkurenčnej televízie JOJ František Borovský.

 


Spoločnosť Markíza-Slovakia si na Úrade priemyselného vlastníctva registruje ochrannú známku na názov TV Haluška, ale aj Žúr a Foor. Podľa informácií Omédiách.com sú to možné názvy novej televíznej stanice. Ako prvý názov TV Haluška zverejnil pred dvoma týždňami František Borovský, šéf TV JOJ, keď sa začudoval nad uvažovaním konkurencie.

 Markíza si registruje názvy len pár dní po tom, ako získala od Rady pre vysielanie a retransmisiu licenciu na vysielanie novej televíznej stanice. Registráciu na ÚPV si dnes všimol aj portál mediálne.sk.

V pôvodnej žiadosti o licenciu Markíza-Slovakia síce uvádza názov Markíza Cinema, no ten použila v žiadosti aj v minulosti a po získaní licencie novú programovú službu premenovala na TV Dajto. Je pravdepodobné, že opäť názov zmení. 
Program bude takmer výlučne prinášať seriály a filmy – väčšinu vysielania budú tvoriť dramatické programy a zbytok približne 20 percent zábavné. CME, materská firma Markízy, len nedávno spustila v Čechách novú zábavnú televíznu stanicu TV Smíchov.

Dátum spustenia novej stanice televízia zatiaľ neoznámila, pri digitálnej licencii nie je viazaná žiadnym termínom.
Podrobnosti ohľadom novej televíznej stanice Markíza nezverejnila.