Na kandidátke KDH je aj bývalá moderátorka RTVS

Na kandidátke KDH je aj bývalá moderátorka RTVS PrtSc Aliancia za rodinu

KDH dnes zverejnilo kandidátnu listinu do parlamentných volieb v roku 2016.

 


Na kandidátke s číslom 100 je bývalá moderátorka RTVS Natália Žembková, ktorá bola tvárou predreferendovej kampane.

 

Žembová pracovala niekoľko rokov ako moderátorka RTVS. V minulosti bola aj rehoľnou sestrou v misijnej kongregácii služobníc Ducha Svätého. Známa v médiách sa stala v januári, keď vystupovala v spote Aliancie za rodinu, kde hrala pestúnskych rodičov chlapca, po ktorého si prišiel homosexuálny pár. Účinkovanie v reklame majú zamestnanci RTVS podľa štatútu RTVS zakázané, Žembová v čase účinkovania v reklame bola na rodičovskej dovolenke. V RTVS dala za krátko výpoveď a vo februári sa stala hovorkyňou hnutia. V máji získala cenu Konferencie biskupov Slovenska za postoj k referendu.

Žembová dostala po odchode z RTVS ponuku od KDH. Najprv bola hovorkyňou, neskôr sa stala aj aj členkou tímu expertov strany pre deti, mládež a rodinu.

Na dnešnom rokovaní Rady KDH predsedníctvo strany zvolilo bývalú moderátorku RTVS do funkcie "expertky pre deti, mládež a rodinu." Do rovnakej funkcie bola zvolená aj ďalšia členka strany Renáta Ocilková. obe si z rúk predsedu KDH Jána Figeľa a predsedu Konzília Petra Macha dnes prebrali dekréty o vymenovaní do funkcie. Informuje KDH na svojej stránke.