Licenčná rada začala správne konanie v prípade Doslova a Zvolenská

Licenčná rada začala správne konanie v prípade Doslova a Zvolenská

Išlo o reláciu Doslova o pacientoch, po ktorej ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská obvinila tvorcov z neobjektivity. 

 

 

Rada pre vysielanie a retransmisiu začala na svojom poslednom zasadnutí správne konanie voči RTVS za reláciu Doslova na tému Ide naozaj o pacienta?

Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská po skončení relácie napísala nahnevaný blog Kto sú hostia a pacienti v relácii Doslova?, kde kritizovala moderovanie Andrey Paulínyovej, ale aj otázky, zostavu hostí aj publika. Ona osobne odmietla do relácie prísť.

V správnom konaní bude rada posudzovať, či nedošlo k porušeniu ustanovenia o objektívnosti a nestrannosti relácie a či boli oddelené názory a komentáre od informácií spravodajského charakteru. Rada nezverejňuje kto je sťažovateľom, ministerstvo zdravotníctva však avizovalo, že podá sťažnosť.

Proti začatiu správneho konania bol z prítomných členov len Peter Abrahám.

Paulínyová už v RTVS nepracuje, je novou posilou publicistiky v Markíze, kde pracovala v minulosti. RTVS reláciu Doslova zrušilo.

Rada začala správne konanie aj voči JOJ v súvislosti s príspevkom Lekári odmietli potrat (Žena zomrela), kde budú rovnako posudzovať, či v príspevku nedošlo k porušeniu ustanovenia o objektívnosti a nestrannosti.