Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO) Foto: Ikar

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.


Harmónia veľkého sveta vyšla v limitovanom počte 111 očíslovaných výtlačkov a už po piatich dňoch zostalo voľných len 40 výtlačkov...

„Takáto kniha nikde v Európe doteraz nevyšla,“ tvrdí historik Igor Zmeták. „Často o sebe hovoríme, že sme malá krajina, malý národ. Ale dôležité je, kam ideme a kam hľadíme. Harmónia veľkého sveta je jedna z najvýznamnejších kníh vývoja európskej kultúry a civilizácie. A teraz vyšla v slovenčine a v takomto nádhernom luxusnom prevedení.“

 

Harmónia veľkého sveta prináša exkluzívne dielo, ktoré prostredníctvom máp a komentárov predstavuje duchovný i hviezdny obzor od antiky po raný novovek.

Je fascinujúcou výpravou do sveta spred troch storočí. Táto kniha bola pritom vo svojej dobe pýchou historických knižníc. Teraz ju môže vlastniť 111 ľudí, či už zberateľov, bibliofilov, milovníkov historických a vzácnych kníh. Za necelý týždeň sa pritom vypredali takmer 2/3 nákladu.

Foto z knihy

Všetko prebieha na špeciálnej stránke www.luxusnakniznica.sk/harmonia-velkeho-sveta.

Pozrite si video, v ktorom historik Igor Zmeták predstavuje túto unikátnu knihu:


Publikácia Harmónia veľkého sveta vám pomôže pochopiť tajomstvá hviezdnej oblohy, vesmíru, tohto sveta. Je to príbeh o prepojení sveta a vesmíru, ale aj o tom, čo znamenali nebeské zjavenia a ako prebiehal zápas pri vysvetľovaní nových objavov s konzervatívnymi názormi.
Kniha tiež predstavuje európske medirytecké umenie a holandskú kartografickú školu. Obsahuje 29 ručne nalepených dvojstrán na lomoch papiera, ktoré zobrazujú unikátne mapy a medirytiny v originálnej mierke.

Vďaka odborným komentárom nadobúdajú tieto umelecké diela svoj plný význam.

Precízne mapy sú doplnené podrobnými vysvetleniami o Ptolemaiovej geocentrickej sústave, nechýbajú zaujímavé údaje o astronómovi Mikulášovi Kopernikovi a jeho heliocentrickej teórii či informácie o kompromisných riešeniach najlepšieho a najpresnejšieho pozorovateľa hviezdnej oblohy tých čias Tycha Brahe.

Komplet Harmónia veľkého sveta obsahuje:

• výpravná, ručne viazaná kniha v koži (333 x 523 mm)
• titulný list je pozlátený 22-karátovým rýdzim zlatom
• predná a zadná strana, rovnako aj chrbát knihy je zdobený zlatou razbou, identickou s pôvodným vydaním z roku 1661
• exkluzívna plátenná kazeta v zlatom prevedení s koženým chrbtom
• funkčný astroláb umiestnený v špeciálnom priestore kazety a brožúru s popisom na jeho používanie
• rukavice
• dekrét o vlastníctve
Všetko o tejto exkluzívnej knihe na www.LuxusnaKniznica.sk

Milan Buno, literárny publicista