Šéfredaktor Aktualít žiada čitateľov o podporu

Šéfredaktor Aktualít žiada čitateľov o podporu Foto: Aktuality.sk

Médiá sa počas pandémie koronavírusu ocitli v neistej situácii. Príjmy z inzercie klesajú, viaceré médiá majú existenčné problémy a preto prijímajú rôzne krízové opatrenia.

Šéfredaktor webu Aktuality.sk Peter Bárdy sa dnes v komentári obrátil na čitateľov s prosbou o podporu.

„V dobrých časoch by sme boli ekonomicky neotrasiteľným médiom. Lenže nie sme v dobrých časoch... Hoci nás číta rekordný počet čitateľov, narážame na problém ekonomický. Už dnes cítime masívny výpadok reklamy, ktorá je naším strategickým zdrojom príjmov. Predpokladáme, že v nasledujúcich mesiacoch bude reklamy ešte menej. To znamená, že stratíme príjmy, ktorými financujeme chod redakcie,“ píše Bárdy, podľa ktorého má redakcia pripravenú stratégiu, ktorá by jej mala pomôcť čeliť kríze a zabrániť tomu, aby museli riešiť existenciu spravodajského webu.

Pripomína, že v v roku 2018 Aktuality.sk spustili systém podpory s názvom Aktuality Plus, ktorý funguje na dobrovoľnej báze. „V týchto ťažkých časoch však potrebujeme podporu citeľnejšie ako kedykoľvek predtým. Musíme sa na vás obrátiť, pretože ste veľmi dôležití a dnes už nenahraditeľní. Máte v rukách poslednú možnosť, ako finančnou podporou portálu Aktuality.sk umožniť, aby náš obsah zostal otvorený pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť platiť za spravodajstvo na internete,“ píše Bárdy a prosí čitateľov o dobrovoľný príspevok.

„Kliknutím na logo Plus si môžete vybrať výšku finančnej podpory, ktorá pôjde výlučne na novinársku prácu. Okrem pevnej čiastky môžete pridať aj ľubovoľnú.  Každý mesiac tak umožníte, aby sme boli aj v týchto mimoriadne ťažkých časoch užitočnými pre celú spoločnosť,“ dodáva.