Facebook prichádza s novinkou - spúšťa Messenger Rooms (VIDEO)

Facebook prichádza s novinkou - spúšťa Messenger Rooms (VIDEO) Foto: Facebook

Spoločnosť Facebook spustila novú funkciu Messenger Rooms (Miestnosti) – skupinové videochaty, do ktorých sa môžu užívatelia pridať a tráviť tak čas s priateľmi, rodinou a ďalšími komunitami, s ktorými zdieľajú svoje záujmy.

Tzv. Miestnosť je možné vytvoriť priamo na Messengeri alebo na Facebooku a pozvite kohokoľvek nech sa pripojí, aj keď nemá facebookový účet. Miestnosti čoskoro pojmú až 50 osôb bez časového limitu.

„Usporiadajte oslavy, založte knižný klub alebo iba poseďte s priateľmi na pohovke. Nemusíte nikomu volať a strachovať sa, či sa mu to hodí, alebo kontrolovať jeho kalendár. Miestnosti môžete založiť a zdieľať vo vybraných príspevkoch, skupinách či udalostiach, takže pre všetkých je jednoduché sa pripojiť. Čoskoro bude pridaná aj možnosť vytvorenia Miestnosti zo správ na Instagrame či WhatsAppe,“ informuje facebook v tlačovej správe.

 Ak vaši priatelia alebo komunity vytvoria Miestnosti, ktoré sú vám otvorené, uvidíte ich na Facebooku a môžete si tak vybrať s kým budete tráviť čas a o čo sa budete zaujímať. Ak dostanete pozvánku do Miestnosti, môžete sa pripojiť rovno z telefónu alebo z počítača – nebude treba nič sťahovať.

Nové AI filtre pozadia a osvetlenie pre navodenie atmosféry

Okrem vizuálnych AR efektov v Messengeri, ako sú zajačie uši a mimozemšťania, začína zavádzať aj nové efekty založené na umelej inteligencii a upgradovať videochaty v mobile. „Napríklad 360stupňové pohlcujúce pozadie, ktoré vás prenesie do krásnych a ikonických priestorov, od luxusných bytov pri vode až po kráľovský palác a pláž. K dispozícii je 14 nových kamerových filtrov, ktoré ponúkajú okolité osvetlenie pre rozjasnenie priestoru a vašej tváre. Pridávame takisto nové AR vizuálne efekty, takže môžete osláviť narodeniny alebo sa vydať kempovať zatiaľ čo budete doma,“ píše Facebook.

Ochrana súkromia

Pri vytváraní Miestností bolo pre spoločnosť Facebook prioritou súkromie a bezpečnosť. „Hovory nepočúvame a ani nesledujeme, navyše osoba, ktoré prostredníctvom Messengera alebo Facebooku vytvorila Miestnosť, ovláda nastavenie súkromia – a to aj vrátane toho, kto ju vidí a či je zamknutá či odomknutá.“
Zakladateľ Miestnosti v nej musí byť prítomný, aby hovor začal a môže z nej kedykoľvek kohokoľvek vylúčiť. Užívatelia môžu nahlásiť názov Miestnosti alebo niekoho profil, ak sa domnievajú, že boli porušené Zásady komunity. Je však dôležité, aby si uvedomili, že administrátori sociálnej siete nebudú schopní preveriť nič, čo sa v Miestnosti stalo – hovory totiž nie sú nijak nahrávané, monitorované ani odpočúvané.

Messenger Rooms bude v niekoľkých krajinách spustený už tento týždeň, v ostatných krajinách v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov. V nasledujúcich mesiacoch bude pokračovať pridávanie ďalších rozšírení.