Nový majiteľ má Expres na dosah

Nový majiteľ má Expres na dosah

Rádio Expres onedlho zmení majiteľa. Prevodu chýba už len súhlas Rady pre vysielanie a retransmisiu, ktorá rozhodne o pár dní. 

 

 

Najpočúvanejšie slovenské rádio kupuje podľa informácii Omédiách.com medzinárodný koncern Bauer Media Group (cez svoju pobočku Bauer Ausland). K prevodu je potrebný už len súhlas Rady pre vysielanie a retransmisiu, ktorý predchádza podpisu zmluvy. „Áno, vysielateľ Expresu požiadal o predchádzajúci súhlas s prevodom podielov. Ide o 100 percentný podiel. Žiadosťou by sa mala Rada zaoberať na najbližšom zasadnutí," potvrdila pre Omédiách.com Lucia Jelčová z Kancelárie rady. Zasadnutie je naplánované na budúci utorok.

Rádio Expres vysiela na vlastnej sieti vysielačov s pokrytím 88,08% územia Slovenska.
98% vlastníkom spoločnosti D.Expres, a.s., držiteľa licencie na vysielanie Rádia Expres je spoločnosť EMMIS International Holding B.V. so sídlom v Holandsku, a dve percentá patrila riaditeľke rádia a predsedníčke predstavenstva rádia Eve Babitzovej. Podľa stránky rádia spoločnosť D.Expres, a.s. spolu s jej dvoma dcérskymi spoločnosťami - Expres Media, ktorá slúži na marketing a predaj reklamného priestoru, a Expres Net, ktorá slúži na technickú podporu a prevádzku vysielačov, zamestnáva viac ako 100 ľudí.

Nemecká spoločnosť Bauer Media pôsobí v 16 krajinách sveta – v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, Rakúsku, USA, Číne, na Slovensku, ale aj v ďalších štátoch. Má rozsiahlu sieť vydavateľstiev, orientuje sa predovšetkým na časopisy pre ženy a mládež, na spoločenské magazíny a na televízne programové tituly. Prevádzkuje však aj rádiá, napríklad v Nemecku a hlavne na britských ostrovoch. Má podiel aj v televíziách, napríklad Q TV, 4Music, Kiss TV, Kerrang! TV, The Box, Magic TV, Smash Hits TV.
Na Slovensku má od roku 2007 dcérsku spoločnosť vydavateľstvo Bauer Media Sk, ktoré vydáva napríklad Eurotelevíziu, Rytmus života, Telemagazín, magazín Chvíľka pre teba a viaceré ďalšie.