Expres budú vlastniť Nemci, Babitzová ostáva

Expres budú vlastniť Nemci, Babitzová ostáva Archív E.B.

Rádio Expres získalo od licenčnej rady predchádzajúci súhlas na zmenu majiteľa.

 

 

Najpočúvanejšie slovenské rádio kupuje medzinárodný koncern Bauer Media Group (cez svoju dcérsku spoločnosť Bauer Ausland). Rada pre vysielanie a retransmisiiu dnes udelila predchádzajúci súhlas na 100 percentný prevod podielu spoločnosti, povedala pre Omédiách.com hovorkyňa kancelárie rady Lucia Jelčová.

Podľa informácií Omédiách.com z prostredia rady budúci majiteľ radu informoval, že zachová v rádiu kontinuitu, že neplánuje výrazné programové zmeny, ani zmeny vo vedení. Eva Babitzová ostáva naďalej riaditeľkou rádia.

Omédiách.com o plánovanom vstupe Bauer média do Expresu informoval už v októbri minulého roka.

„Pre rokovania o predaji je predbežný súhlas rady podstatný," reagovala na súhlas rady pre Omédiách.com generálna riaditeľka rádia Babitzová. V rokovaniach o predaji sa pokračuje. „Predaj by sa mal uzatvoriť v najbližších týždňoch," dodala.

Rádio Expres vysiela na vlastnej sieti vysielačov s pokrytím 88,08% územia Slovenska.

98% vlastníkom spoločnosti D.Expres, a.s., držiteľ licencie na vysielanie Rádia Expres je zatiaľ spoločnosť EMMIS International Holding B.V. so sídlom v Holandsku a dve percentá patria riaditeľke rádia a predsedníčke predstavenstva rádia Babitzovej. Celý 100 percentný podiel má kúpiť Bauer.

Nemecká spoločnosť Bauer Media pôsobí v 16 krajinách sveta – v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, Rakúsku, USA, Číne, na Slovensku, ale aj v ďalších štátoch. Má rozsiahlu sieť vydavateľstiev, orientuje sa predovšetkým na časopisy pre ženy a mládež, na spoločenské magazíny a na televízne programové tituly. Prevádzkuje však aj rádiá, napríklad v Nemecku a hlavne na britských ostrovoch. Má podiel aj v televíziách, napríklad Q TV, 4Music, Kiss TV, Kerrang! TV, The Box, Magic TV, Smash Hits TV.
Na Slovensku má od roku 2007 dcérsku spoločnosť vydavateľstvo Bauer Media Sk, ktoré vydáva napríklad Eurotelevíziu, Rytmus života, Telemagazín, magazín Chvíľka pre teba a viaceré ďalšie.