Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO) Foto: Telekom

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Cieľom kampane je búranie zaužívaných negatívnych stereotypov o tom, ako ľudia z Generácie Z používajú moderné technológie – napríklad, že s nimi len nezmyselne márnia svoj čas, píše Telekom v tlačovej správe.
Základom novej kampane sú inšpiratívne príbehy o tom, ako mladá generácia využíva technológie v prospech celej spoločnosti.

“Sme generácia s obrovským potenciálom. Už dnes robíme obrovské množstvo úžasných vecí a to ešte len začíname,” uviedla ambasádorka projektu Billie Eilish.

“Chceme poskytnúť Generácii Z priestor a platformu na to, aby svetu ukázali, ako využívajú silu technológií v prospech všetkých,” povedal Ondro Mikuš, senior špecialista online marketingu Telekom. “Práve vďaka spolupráci s Billie Eilish a ľuďom v celej skupine Deutsche Telekom chceme poukázať na obrovský potenciál mladých ľudí,” dodal.

Generácia Z verí technológiám

Podľa výsledkov výskumu, ktorý pre skupinu Deutsche Telekom realizovala agentúra Kantar v Nemecku, Maďarsku, Poľsku a Veľkej Británii, mladí Európania vo veku 16-25 rokov vidia v moderných technológiách veľký potenciál. Až 86% opýtaných uviedlo, že im technológie uľahčujú spojenie s online komunitami s podobnými záujmami. 75% z nich považuje sociálne siete za dôležitý nástroj na vymedzenie sa voči nespravodlivosti.

A 93% mladých ľudí uviedlo, že považujú moderné technológie za dôležitý nástroj pre vzdelávanie a osobný rozvoj.

Európsky prieskum „Postoje generácie Z k mobilným technológiám 2020“ bol realizovaný spoločnosťou Kantar pre skupinu Deutsche Telekom počas júla 2020 na vzorke 4005 mladých ľudí generácie Z vo veku 16 až 26 rokov v 4 európskych krajinách (Nemecko, Veľká Británia, Poľsko a Maďarsko).

Technológie v prospech všetkých

Medzinárodná kampaň odštartovala v týchto dňoch všetkých krajinách v pôsobnosti Deutsche Telekomu krátkym filmom s Billie Eilish a množstvom hostí Generácie Z a ich skutočnými príbehmi.
Film sa snaží vyvraciať negatívne stereotypy o spôsoboch, akým niektorí z Generácie Z používajú technológie a ukazuje, ako ich využívajú aj na zmysluplné účely - napríklad na vytváranie kampaní poukazujúcich na klimatickú zmenu, na presadzovanie rovnosti, kreativity a dokonca aj kybernetickej bezpečnosti.
Film je štartom širšej kampane na podporu mladej generácie a jej hľadania cesty v novom svete.

Na Slovensku má kampaň 5 ambasádorov

Na Slovensku kampaň Telekomu podporuje pätica ambasádorov: zakladateľ startupu Virtual Medicine Tomáš Brngál, environmentálna aktivistka a ekoinfluencerka Natália Pažická, zakladateľ iniciatívy Mladí proti fašizmu Marek Mach, zakladateľ Zmudri.sk Julián Gerhart a youtuberka a influencerka Moma.