Tohtoročnú hlavnú Pulitzerovu cenu za novinársku prácu, ktorá je udeľovaná za verejnú službu, dostal denník The Washington Post za spravodajstvo o nepokojoch v sídle Kongresu z vlaňajšieho januára. Denník The New York Times dostal aj hlavné ocenenie za medzinárodné spravodajstvo za sériu článkov o amerických zásahoch bezpilotnými lietadlami na Blízkom východe, ktoré kvôli chybám pri identifikácii cieľov viedli k úmrtiam civilistov. Osobitné uznanie dostali novinári pôsobiaci na Ukrajine, ktorí informujú o vývoji ruskej invázie.
Denník The Washington Post prišiel s interaktívnou sériou, ktorá pomenovala množstvo zlyhaní na politickej a bezpečnostnej úrovni, ku ktorým došlo pred nepokojmi v sídle Kongresu, v ich priebehu aj po nich. Za pokrytie bezprecedentného útoku dostala aj ocenenie fotobanka Getty Images, a to za mimoriadne fotospravodajstvo.
Denník The Miami Herald dostal ocenenie za mimoriadne spravodajstvo týkajúce sa zrútenia obytného domu v meste Surfside na Floride, v ktorého troskách zomrelo 98 ľudí. Cena za investigatívnu žurnalistiku putovala denníku The Tampa Bay Times za vyšetrovanie podmienok v tamojšej továrni na recykláciu batérií. Vďaka sérii článkov miestne úrady prijali nové opatrenia na ochranu zdravia pracovníkov.
Mimovládna spoločnosť Better Government Association a denník The Chicago Tribune dostali cenu za miestne spravodajstvo, a to za sériu, ktorá sa zaoberala porušovaním požiarnych predpisov v meste.
Pulitzerove ceny udeľuje Kolumbijská univerzita v New Yorku a sú považované za najprestížnejšie americké novinárske ocenenie. Porota vyhlasuje víťaza v 15 novinárskych kategóriách, zlatú medailu však udeľuje len v jedinej, a to za verejnú službu.
Osobitné ocenenia tento rok dostali novinári pracujúci na Ukrajine. "Napriek ostreľovaniu, únosom, okupácii a dokonca úmrtiu v ich radoch vytrvali v snahe priniesť presný obraz strašnej skutočnosti, čím priniesli česť Ukrajine a novinárom po celom svete," uviedla Kolumbijská univerzita v oficiálnom vyjadrení.
Okrem novinárskych cien udelila aj ocenenie v oblasti umenia. Najlepšou americkou beletriou minulého roku bol podľa poroty historický román Joshuy Cohena z prostredia vplyvnej izraelskej rodiny Netanjahuovcov. Najlepšou divadelnou hrou sa stal kus Fat Ham od Jamesa Ijamesa, ktorý prenáša shakespearovskú klasiku Hamlet do prostredia rodinnej grilovačky na americkom Juhu.